Благодійні телекомунікаційні повідомлення - тільки з відома споживача - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Благодійні телекомунікаційні повідомлення – тільки з відома споживача

Дата публікації:

23.03.2018 Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг» від 20 вересня 2017 р. № 703.

Згідно зі змінами у Правилах надання та отримання телекомунікаційних послуг, оновлено визначання таких понять, як: зловмисні виклики, несанкціоноване втручання в роботу та/або використання телекомунікаційних мереж, припинення надання послуг, спам, відмова в обслуговуванні, зациклення трафіку, непродуктивний трафік, рефайл, скорочення переліку послуг та хибний або помилковий автовідповідач.

У розділі «Загальні вимоги щодо надання та отримання послуг» з’явився новий підпункт 9-1 пункту 15, де зазначається, що до укладення договору, провайдер зобов’язаний безоплатно надавати споживачеві для ознайомлення вичерпну інформацію про зміст, якість, вартість та порядок надання послуг, зокрема, умови виконання благодійного телекомунікаційного повідомлення, що визначаються на підставі відповідного договору приєднання, із зазначенням телефонного номера, виділеного для збору коштів на цілі благодійної діяльності.

Поповнився перелік зобов’язань споживача, передбачених пунктом 35 Правил. Тепер споживач додатково зобов’язаний не здійснювати несанкціонованого втручання в роботу та/або використання телекомунікаційних мереж.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Серед нових зобов’язань операторів і провайдерів – відтепер пункт 39 правил передбачає, що вони повинні забезпечити направлення повідомлення споживачам про найменування послуги і розмір коштів, які будуть перераховані оператором з особового рахунка абонента на цілі благодійної діяльності. Оператори, провайдери мають розпочинати направлення благодійного телекомунікаційного повідомлення виключно після отримання згоди споживачів на надсилання благодійного телекомунікаційного повідомлення. Також, оператори, провайдери повинні інформувати абонента про суму коштів, списану з його особового рахунка безпосередньо після надсилання благодійного телекомунікаційного повідомлення.

Важливо, що тепер оператором телекомунікаційних послу безоплатно надаються не тільки послуги з виклику надзвичайних служб (служби газу, поліції і т.д.), а й послуги телефонного зв’язку, передачі текстового повідомлення, якщо вони надаються абонентові для направлення благодійного телекомунікаційного повідомлення.

Безкоштовними, також, стануть послуги з перерахування коштів як благодійної пожертви на користь неприбуткової організації чи послуги з публічного збору благодійних пожертв з використанням благодійного телекомунікаційного повідомлення.

Законодавство

Національний реєстр донорів крові запрацює через рік

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування Національного реєстру донорів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, в електронній системі охорони здоров’я» від 24 листопада 2021 р. № 1229, якою затверджено Порядок функціонування зазначеного Національного реєстру та Міністерству охорони здоров’я, Національній службі здоров’я доручено забезпечити введення його в дію в строк не пізніше ніж через один рік після набрання чинності цією постановою.

Національний реєстр є електронною автоматизованою інформаційною системою, призначеною для збирання, зберігання, використання та передачі визначеної законом інформації про донорів крові та компоненти крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію, зокрема для обміну інформацією між центральною базою даних електронної системи охорони здоров’я та електронними медичними інформаційними системами.

Читайте також: 2 підстави тимчасового зупинення експорту препаратів крові

Функціональні можливості Національного реєстру повинні забезпечувати:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

1) обробку визначеної законом інформації про донорів крові та компоненти крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію;

2) надання уповноваженому органу у сфері донорства крові та компонентів крові і суб’єктам системи крові можливості забезпечувати виконання вимог щодо звітування, простежуваності та гемонагляду;

3) можливість чіткої та однозначної ідентифікації медичними працівниками суб’єктів системи крові, до яких особа звернулася з метою здійснення донації крові та/або компонентів крові, особи реципієнтів крові та компонентів крові, а також осіб, яким заборонено виконувати донорську функцію;

4) облік результатів тестування донорської крові та компонентів крові на усіх етапах їх заготівлі, тестування, переробки, зберігання, транспортування, розподілу, реалізації та утилізації

Читайте також: Скринінг цукрового діабету включать до щорічних обов’язкових медичних оглядів дітей

5) спостереження за наслідками трансфузії компонентів крові (посттрансфузійні реакції та ускладнення);

6) фіксацію та виявлення серйозних несприятливих реакцій та несприятливих випадків;

7) збереження, автоматичне резервування і відновлення даних, а також захист інформації від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації;

8) сумісність та електронну взаємодію в установленому законодавством порядку з іншими інформаційними системами та державними інформаційними ресурсами.

Також внесено зміни до Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 411.

Нагадаємо, що донорів крові вноситимуть до Національного реєстру

Читати далі

Законодавство

Стартував новий конкурс на суддю ЄСПЛ

Опубліковано

on

От

Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до указу про конкурс для обрання нового судді ЄСПЛ від України, що мають шанс виправити деякі недоліки попереднього конкурсу.

Читайте також: Суддя без правил, або Чому в Страсбурзі відхилили кандидатури претендентів у ЄСПЛ від України?

Відповідний Указ від 26 жовтня оприлюднено на сайті глави держави. Документом затверджується новий персональний склад конкурсної комісії. До нього увійшли професор Василь Репецький (завідувач кафедри міжнародного права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат юридичних наук); Ярослав Романюк (голова Верховного Суду України у відставці); кандидат юридичних наук Наталія Хендель (тренер програми «Права людини» Української школи урядування); Ольга Шпакович, (професор кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук) та Дмитро Ягунов (адвокат, доцент кафедри політології та державного управління факультету інформаційних і прикладних технологій Донецького національного університету імені Василя Стуса, доктор політичних наук).

Правозахисники називали недоліком попереднього складу комісії те, що там не було практиків або практикуючих адвокатів, які мають великий досвід роботи з ЄСПЛ. Серед іншого, зміни передбачають, що конкурсна комісія повинна буде формувати рейтинг учасників конкурсу — за результатами співбесіди й тесту на володіння офіційними мовами Ради Європи. На основі цього рейтингу та з дотриманням вимоги щодо гендерного балансу конкурсна комісія прийматиме рішення про включення учасників конкурсу до списку кандидатів на суддю ЄСПЛ.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: ПАРЄ остаточно відхилила запропонованих Україною кандидатів на посаду судді ЄСПЛ

Указ також передбачає обов’язкові консультації щодо списку кандидатів з Радою Європи. «Якщо під час попереднього розгляду в РЄ списку кандидатів буде виявлено невідповідність чи неповну відповідність одного чи декількох кандидатів критеріям, визначеним частиною першою статті 21 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, конкурсна комісія може прийняти рішення про виключення таких кандидатів із зазначеного списку та про включення до нього наступних у рейтингу учасників конкурсу, які мають найбільшу кількість балів, з дотриманням вимоги щодо гендерного балансу», — йдеться в тексті.

Читайте також: Оновлено процедуру обрання суддею ЄСПЛ від України

Нагадаємо, 22 вересня Комітет з відбору суддів Парламентської асамблеї Ради Європи відхилив визначений Україною список з трьох кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), а 27 вересня ПАРЄ більшістю голосів підтвердив це рішення. Тепер Київ уже втретє має, провести новий конкурс для відбору кандидатів на посаду судді ЄСПЛ.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Законодавство

Невакцинованих держслужбовців та соцпрацівників відсторонять від роботи з 9 грудня

Опубліковано

on

От

9 грудня 2021 р. набере чинності наказ Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 1 листопада 2021 р. № 2393, яким до вказаного Переліку додано працівників:

Читайте також: Перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19

– підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;

– установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83.

Читайте також: Затверджено форму довідки про протипоказання до вакцинації

«Працівники вищезазначених установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати», – пояснили у МОЗ.

Нагадаємо, не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг
||
№ Документа: 703
Дата прийняття: 20.09.2017
Дата набрання чинності: 23.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг
||
№ Документа: 703
Дата прийняття: 20.09.2017
Дата набрання чинності: 23.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає