Connect with us

Законодавство

Часто подорожуєте та робите покупки за кордоном? Будьте готові платити мито

Опубліковано

З 1 січня 2018 р. змінилися правила оподаткування товарів, що ввозяться фізичними особами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через автомобільні та залізничні пункти пропуску.

10% від вартості підлягає сплаті при ввезені на територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 500 євро, на суму перевищення з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Законом України № 2245-VIII від 7 грудня 2017 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено відповідні зміни до ст. 191 ПКУ.

У разі, якщо фізична особа, яка переміщує товар, була відсутня в Україні менше ніж 24 години або в’їжджала в Україну частіше одного разу протягом 72 годин та ввозить товар на територію України – оподатковується частина сумарної фактурної вартості товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті. При цьому сумарна фактурна вартість товарів не повинна перевищувати еквівалент 500 євро та сумарна вага не має перевищує 50 кг.

Не оподатковується 10%:

1) ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин. В цьому випадку йде мова про фактичні часові обмеження, в той час як “безподатковий” поріг у 500 євро залишається без змін;

2) ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.