Connect with us

Законодавство

Дані про люстрованих осіб надаються безкоштовно

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 16 жовтня 2014 року №1704/5» від 25 березня 2019 р. № 942/5.

Наказом визначено, що функції держателя Реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону «Про очищення влади», покладено на Департамент з питань люстрації. Раніше повноваження були надані Департаменту кадрової роботи та державної служби.

Новою редакцією п.п. 8, 9 Положення про Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону «Про очищення влади» визначено, що реєстраторами є:

 • працівники самостійного структурного підрозділу Мін’юсту України;
 • працівники головних територіальних управлінь юстиції Міністерства в АР Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, уповноважені на формування та надання витягів з Реєстру.

Вносять до Реєстру та вилучають з нього відомості про осіб відтепер реєстратори, а не держатель Реєстру (п. 9).

За уточненням до п. 12 доступ реєстраторів до Реєстру здійснюється з використанням ідентифікаторів, що надаються адміністратором на підставі договорів, а також з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Новою редакцією п. 5 розділу II визначено підстави для вилучення з Реєстру відомостей про особу, зокрема:

 • обґрунтоване рішення про скасування результатів перевірки, яке свідчить про відсутність підстав для застосування до особи, яка проходила перевірку, заборон, визначених ст. 1 Закону «Про очищення влади», від органу, який проводив перевірку;
 • відповідне судове рішення, яке набрало законної сили;
 • документ про смерть особи; тощо.

У п. 1 розділі III відтепер зазначено, що дані з Реєстру щодо наявності або відсутності відомостей про особу надається у формі витягу, а не у формі довідки, як раніше. Витяг з Реєстру надається безкоштовно.

Законодавство

Два державних агентства у сфері мистецтва об’єднали

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері культури» від 27 травня 2020 р. № 434.

Уряд перейменував Державне агентство з питань мистецтв на Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти та ліквідував Державне агентство з питань мистецької освіти.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Основними завданнями Держмистецтв є:

 • реалізація державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти;
 • внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо формування державної політики у сфері мистецтв та спеціалізованої мистецької освіти.

Читати далі

Законодавство

Затверджено нову Особову картку державного службовця

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження форми Особової картки державного службовця» від 19 травня 2020 р. № 77-20.

Затверджено форму Особової картки державного службовця та встановлено, що:

 • Особова картка заповнюється в електронній формі українською мовою у називному відмінку без скорочень;
 • відомості, зазначені у пунктах 1 – 10 Особової картки, заповнює державний службовець, а відомості, зазначені у пунктах 11 – 18, – працівник служби управління персоналом;
 • до Особової картки та додатків до неї за потреби може додаватись необхідна кількість рядків та сторінок;
 • за наявності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами Особова картка зберігається в особовій справі у такій інформаційній системі (з проставленням кваліфікованого електронного підпису);
 • за відсутності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами заповнена Особова картка друкується та зберігається в особовій справі (з використанням власноручного підпису);
 • зміна відомостей в Особовій картці здійснюється шляхом їх оновлення в інформаційній системі управління людськими ресурсами або заміни відповідних сторінок в роздрукованій формі.

Також, наказом НАДС від 19 травня 2020 р. № 76-20, який набрав чинності 5 червня 2020 р., визнано таким, що втратив чинність, НАДС «Про затвердження форми Особової картки державного службовця та Інструкції щодо її заповнення» від 5 серпня 2016 р. № 156.

Читати далі

Законодавство

Законсервовані в’язниці продадуть

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» № 3591, який дозволить не тільки продавати законсервовані в’язниці, але й використовувати 70% надходжень від продажу на нове будівництво і реконструкцію старої в’язничної інфраструктури.

Пропонується внести зміни до ст.ст. 29, 30 Бюджетного кодексу України, якими   віднести до доходів загального фонду (30 %) та спеціального фонду (70 %) Державного бюджету України кошти, одержані від продажу відповідно до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» нерухомого майна Державної кримінально-виконавчої служби України, що безпосередньо не забезпечує виконання встановлених законодавством завдань і функцій.

«На сьогодні у нас існує 27 законсервованих в’язниць, використовувати які, наприклад, для розвантаження слідчих ізоляторів, неможливо. Крім того, за останні три роки наповнення в’язниць скоротилось і стабілізувалось приблизно на рівні 35 тис осіб. Зважаючи на це, сьогодні ми вважаємо за доцільне закрити у 2020 році 9 установ виконання покарань і «донаповнити» відповідні по режиму тюрми, оптимізуючи таким чином видатки на тюремну систему», – пояснив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Кошти, які надійдуть до спеціалізованого фонду бюджету, будуть спрямовані на проведення будівництва, реконструкції (реставрації) та капітального ремонту об’єктів Державної кримінальної-виконавчої служби України».

«Завдяки продажу законсервованих в’язниць, яких у нас надлишок, ми зможемо винести старі слідчі ізолятори за межі міст або у промзону, підвищити стандарти утримання ув’язнених та дотримання їхніх прав та зменшити витрати на поточне утримання СІЗО завдяки енергоефективності та відсутності потреби у постійних ремонтах», – каже Міністр юстиції.

Таким чином, реалізація цього законопроекту сприятиме поліпшенню умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, в установах виконання покарань без додаткового залучення коштів з державного бюджету та зменшить витрати на утримання закритих установ.

Ознайомитися з Проектом «Створення сучасних слідчих ізоляторів в Україні за рахунок закритих в’язниць» можна за посиланням.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 16 жовтня 2014 року №1704/5
||
№ Документа: 942/5
Дата прийняття: 25.03.2019
Дата набрання чинності: 12.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 25.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 297/33268
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 16 жовтня 2014 року №1704/5
||
№ Документа: 942/5
Дата прийняття: 25.03.2019
Дата набрання чинності: 12.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 25.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 297/33268
Внутрішній номер документа: Немає