Connect with us

Законодавство

Повернути гроші з рахунку ДФС можна протягом 3 років

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів» від 20 лютого 2019 р. № 80.

За уточненням до п. 1 розділу І повернення авансових платежів здійснюватиметься також і структурним підрозділом ДФС, до функціональних повноважень якого належить організація ведення єдиного рахунку для зарахування авансових платежів (передоплати), що вноситься підприємствами до/або під час митного оформлення (підрозділ ДФС).

Згідно з новою редакцією п. 3 організація роботи з документами здійснюється відтепер з дотриманням вимог постанови Уряду від 17 січня 2018 р. № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності», а не за постановою від 30 листопада 2011 р. № 1242 як раніше.

До заяви щодо повернення сум має бути поданий, зокрема, виконавчий лист суду та/або рішення суду щодо скасування рішення митниці ДФС, яке призвело до виникнення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені (уточнення в абз. 16 п. 3 розділу ІІІ).

Порядок також доповнено новим розділом IV «Порядок повернення коштів авансових платежів (передоплати) з депозитного рахунку 3734, відкритого в Казначействі на ім’я ДФС».

Так, платник податків має право на повернення залишків коштів авансових платежів. Для цього платник подає до ДФС заяву у письмовому вигляді довільної форми, підписану ним особисто та головним бухгалтером (за наявності), або за допомогою засобів електронного зв’язку в електронній формі.

Така заява може бути подана протягом 1095 днів з дня внесення авансових платежів (передоплати) на депозитний рахунок 3734 ДФС.

Підрозділ ДФС протягом 8 робочих днів:

  • перевіряє наявність коштів на депозитному рахунку 3734 ДФС за даними автоматизованої системи митного оформлення;
  • резервує заявлені до повернення суми коштів на період розгляду заяви;
  • оформлює висновок про повернення коштів;
  • якщо зазначена у заяві платника податків сума за даними системи митного оформлення у повному обсязі відсутня – готує та направляє платнику податків письмову відмову у поверненні коштів з пропозицією щодо проведення звірки залишків сум коштів на депозитному рахунку.

Підрозділ ДФС має коригувати суму коштів, у межах якої можна здійснювати сплату платежів під час митного оформлення товарів (зменшуючи загальну суму на суму коштів, яка підлягає поверненню платнику податків), та зазначати реквізити висновку ДФС, на підставі якого таке коригування проведено.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів
||
№ Документа: 80
Дата прийняття: 22.02.2019
Дата набрання чинності: 12.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 283/33254
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів
||
№ Документа: 80
Дата прийняття: 22.02.2019
Дата набрання чинності: 12.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 283/33254
Внутрішній номер документа: Немає