Connect with us

Законодавство

Державна система сертифікації припинила своє існування

Опубліковано

Як повідомляє Мінекономрозвитку у своєму Інформаційному листі з окремих питань, що стосуються державної системи сертифікації, зокрема документів, виданих в державній системі сертифікації на продукцію (послуги), у тому числі продукцію залізничного призначення, у зв’язку із втратою чинності з 1 січня 2018 р. Декретом Кабінету Міністрів України від 10 травня 1993 р. № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію», державна система сертифікації припинила своє існування. З огляду на це відсутні правові підстави провадження органами із сертифікації діяльності, як призначених органів із сертифікації в державній системі сертифікації.

Крім того органи із сертифікації при проведенні будь-яких видів робіт із сертифікації не можуть посилатися на рішення про їх призначення органами із сертифікації в державній системі сертифікації та використовувати у своїй діяльності бланки документів (крім бланків копій документів) державної системи сертифікації.

Також відомо, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності», яким передбачається, що сертифікати відповідності продукції та послуг, сертифікати на систему управління і персонал та свідоцтва про визнання відповідності, видані в державній системі сертифікації, є чинними до закінчення терміну їх дії, але не пізніше 1 січня 2019 р., якщо інше не передбачено технічними регламентами.

Враховуючи  сказане, зрозуміло, що знак відповідності державної системи сертифікації може використовуватися лише стосовно продукції, на яку є чинними документи, видані до 1 січня 2018 р.

Аналіз Інформаційного листа Мінекономрозвитку приводить  до висновку, що міжурядові угоди, укладені у галузі стандартизації, метрології та сертифікації потребують перегляду після втрати чинності Декретом КМУ  № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» з метою врегулювання питань щодо визнання результатів робіт з оцінки відповідності та документів про відповідність вимогам технічних регламентів, виданих за результатами оцінки відповідності.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.