Connect with us

Законодавство

Державний банк може бути тільки акціонерним товариством

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні» від 5 липня 2018 р. № 2491-VIII.

У Господарському кодексі України виключили ст. 337, яка визначала поняття державного банку.

У Законі «Про національний банк України» визначили, що НБУ відтепер організовує та може самостійно здійснювати інкасацію коштів та перевезення валютних цінностей, та видає юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації, зупиняє, поновлює та відкликає їх (п. 17 ч. 1 ст. 7 Закону). Натомість виключили п. 22 за яким НБУ забезпечував зберігання переданих цінних паперів та інших коштовностей, конфіскованих на користь держави та/або визнаних безхазяйними.

Також Нацбанку надали право проводити перевірки та ревізії готівки у банках, уповноважених на зберігання банкнот і монет та для проведення операцій із ними згідно із ч. 2 ст. 33 Закону.

Окрім того, у Законі  «Про банки і банківську діяльність», в новій редакції викладено ст. 7, яка визначає положення про державні банки. Зокрема встановлено, що державний банк може існувати лише у формі акціонерного товариства і єдиним акціонером є саме держава. Функції з управління корпоративними правами виконуватиме Кабмін. Відтепер, орган, який здійснює управління корпоративними правами держави у державному банку, також виконує функції вищого органу управління державного банку (далі – вищий орган).

Наглядова рада державного банку та правління також залишаються як органи управляння.

Статут державного банку затверджується вищим органом, а не Урядом, як було раніше У ст. 7 закріплено виключні компетенції вищого органу, зокрема визначення основних напрямів діяльності державного банку та затвердження звітів про їх виконання; зміну типу акціонерного товариства, у формі якого існує державний банк; тощо.

Окрім того цією статтею визначено повноваження наглядової ради і її склад.

Фінансова звітність державного банку підлягає обов’язковій перевірці аудиторською фірмою відповідно до ст. 70 цього ж Закону.

Новим реченням у ч. 4 ст. 15 зазначено, що додавати до назви слово «державний», використовувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України має право, відповідно, лише державний банк.

До Закону «Про управлянні об’єктами державної власності» внесли поправку, що його положення не поширюються на управління державними банками.

Змінами до інших нормативно-правових актів тим чи іншим чином повторюють наведені вище.

За перехідними положенням, п. 3 (щодо ст. 7) та похідний від нього пп. 2 п. 6 Закону № 2491-VIII набирають чинності через 3 місяці.

Банки, 100% акцій яких придбані державою, зобов’язані до 30 квітня 2019 р. привести свою діяльність у відповідність із цими вимогами.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні
||
№ Документа: 2491-VIII
Дата прийняття: 05.07.2018
Дата набрання чинності: 10.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні
||
№ Документа: 2491-VIII
Дата прийняття: 05.07.2018
Дата набрання чинності: 10.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає