Connect with us

Законодавство

До 12 років позбавлення волі за необґрунтовані втрати особового складу, знищення військової техніки

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11382 щодо відповідальності за безповоротні втрати особового складу та/або знищення військової техніки або іншого військового майна та розслідування подібних фактів.

Новими ст. 426-2, 426-3 Кримінального Кодексу України запропоновано встановити, що необґрунтовані безповоротні втрати особового складу військовослужбовців в умовах особливого періоду, які становлять не менше тридцяти відсотків від чисельності військовослужбовців відповідної бригади, дивізіону, батальону, полку, що брали участь у виконанні бойового завдання, вчинені внаслідок неналежного виконання або невиконання службових обов’язків командиром (начальником) бригади, дивізіону, батальону, полку – караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Ті самі дії, вчинені внаслідок умисного вчинення дій командиром (начальником) бригади, дивізіону, батальону, полку, які призвели до необґрунтованих безповоротних втрат військовослужбовців, – караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Читайте також: Вчинення непокори військовослужбовцем тягне кримінальну відповідальність незалежно від настання суспільно небезпечних наслідків

Необґрунтовані безповоротні втрати військової техніки або іншого військового майна в умовах особливого періоду вартістю понад:

– п’ятсот тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

– мільйон неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.