Connect with us

Законодавство

До 26 травня обговорюються Правила оцінювання вишів

Міністерство освіти і науки України оприлюднило до громадського обговорення проект Правил оцінювання закладів вищої освіти.

Оцінювання проводитиметься Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Його критерії вже затверджені постановою Уряду від 22 листопада 2017 р. № 912.

Відповідність закладу вищої освіти обов’язковим критеріям буде встановлюватися за матеріалами конкурсної справи, що була подана закладом для здобуття статусу національного, чи моніторингової справи у випадку підтвердження статусу, з урахуванням зауважень, скарг, звернень, що надходитимуть під час проведення громадського обговорення.

Відповідність закладу порівняльним та преміальним критеріям також встановлюватиметься на основі відомостей у поданій закладом справі, але в цьому випадку, з урахування показників порівняльних критеріїв інших закладів вищої освіти.

Інтегральний індикатор виконання порівняльних критеріїв у відповідному році обраховуватиметься та оприлюднюватиметься на сайті Нацагентства щороку.

Якщо у поданих матеріалах конкурсної/моніторингової справи, а також у відповідях та поясненнях національного закладу вищої освіти на зауваження, запитання, скарги та інші звернення, які надходять під час громадського обговорення справи, буде виявлено недостовірну інформацію, то в Агентства будуть підстави відмовити у наданні статусу закладу або позбавити його наданого статусу національного.

Разом з проектом Правил розміщено й форми самоаналізу виконання критеріїв закладом вищої освіти.

Зокрема у формі моніторингової справи заклади освіти заповнюватимуть  таблиці, щодо їх місця в міжнародних та незалежних рейтингах, наявності в них іноземних та міжнародних акредитацій, кількість працівників/випускників, яким протягом останніх 10 років було присвоєно почесні звання України, тощо.

Пропозиції та  зауваження можна надсилати до 26 травня 2019 р. на е-адреси: [email protected]  та [email protected]

Законодавство

Організації колективного управління можуть застосовувати тимчасові ставки роялті

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 серпня 2019 р. № 696.

Зокрема, новою редакцією п. 2 постанови Уряду від 18 січня 2003 р. № 71 «Про затвердження розміру, порядку та умов виплати винагороди (роялті) за комерційне використання опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань» визначено, що затвердженні постановою розміри винагороди, як тимчасові тарифи на строк до 6 місяців у разі недосягнення згоди на переговорах про визначення тарифів, встановлені для застосування організаціями колективного управління.

За доповненням до п. 4 розділу I у графі «Вид комерційного використання фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань» роялті у 5 % доходів, одержаних з того виду діяльності, де використовуються об’єкти суміжних прав, буде надаватися і за кабельну ретрансляцію фонограм / відеограм, опублікованих з комерційною метою, тощо.

Комерційним використанням опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань тепер вважається пряме чи опосередковане використання зазначених об’єктів суміжних прав шляхом кабельної ретрансляції зафіксованого у фонограмі / відеограмі виконання (доповнено п. 2 розділу ІІ).

Виключено пункти 7 і 8 розділу ІІ, за якими уповноважені організації колективного управління могли управляти майновими правами на об’єкти суміжних прав та мали право зменшувати визначений розмір винагороди. Сума роялті більше не розділятиметься між особами, які можуть управляти майновими правами на фонограми, відеограми.

Також постанову КМУ від 18 січня 2003 р. № 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав» доповнено п. 2-1, де встановлено, що організації колективного управління застосовують ставки роялті як тимчасові тарифи на строк до 6 місяців у разі недосягнення згоди на переговорах про встановлення тарифів.

Таким же текстом доповнено і постанову Уряду від 27 червня 2003 р. № 992.

Читати далі

Законодавство

Документи про заходження судна у порт подаються до вихідних днів

Набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до наказу Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 року № 316» від 25 червня 2019 р. № 460.

Новою редакцією п.п. 4.5 – 4.7 розділу IV Порядку справляння та розміри ставок портових зборів, затвердженого наказом Міністерства від 27 травня 2013 р. № 316  уточнено, що морський агент або судновласник має подати уповноважені особі установи, що здійснює забезпечення мореплавства, дані, зокрема, щодо заходження або проходження судна транзитом, не пізніше ніж за 1 робочий день до дати заходження судна у порт або проходження його транзитом.

У разі заходження судна в порт або проходження його транзитом у вихідний, святковий або неробочий день, інформацію та документи необхідно подавати тепер також за 1 робочий день чи раніше до вихідних, святкових та неробочих днів.

Уповноважений представник установи, що організовує та здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, виписуватиме рахунок на сплату маякового збору протягом 1 робочого дня після отримання інформації від морського агента або судновласника.

Раніше за п.п. 4.5 – 4.7 не передбачалося здійснення транзитного проходження судна, документи могли бути надані після святкових / вихідних днів, а уповноважена особа – надавати рахунок не пізніше першого робочого дня після вихідних днів.

Читати далі

Законодавство

Відомості Реєстру ветеранів війни – конфіденційні

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни» від 14 серпня 2019 р. № 700.

Реєстр  вестимуть з метою обліку ветеранів, надання їм пільг та  соцвиплат; для адміністрування потреб ветеранів та з метою координації діяльності органів виконавчої влади /органів самоврядування з питань соцзахисту.

Він міститиме загальні дані щодо особи (ПІБ, стать, РНОКПП, і т.д.), серію та номер документа, що посвідчує особу, вид та реквізити документів, що підтверджують право на пільгу, та строк дії такої пільги, а також дані щодо:

  • пільг, на які особа має право;
  • групи інвалідності;
  • забезпечення особи з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації;
  • рівень освіти;
  • трудовий досвід; тощо.

Мінветеранів, яке є розпорядником та держателем Реєстру:

  • розроблятиме та затверджуватиме нормативно-правові акти щодо забезпечення функціонування Реєстру;
  • контролюватиме роботу зі збереження та захисту відомостей про осіб, захисту від випадкової втрати або знищення, незаконної обробки;
  • координуватиме роботу із внесення до Реєстру відомостей; тощо.

Доступ до Реєстру відбуватиметься після ідентифікації та автентифікації користувача інформації з використанням засобів електронної ідентифікації за допомогою інтегрованої системи електронної взаємодії.

Відомості у Реєстрі є конфіденційними, та надаватимуться лише за запитами, які розглядатиме адміністратор Реєстру, який також здійснюватиме накопичення, актуалізацію, перевірку інформації про особу, забезпечення взаємодії Реєстру з іншими базами даних.

Читати далі

В тренді