Connect with us

Законодавство

До громадських рад увійдуть ті, хто понад 6 місяців реалізував власні проекти

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996» від 24 квітня 2019 р. № 353.

У новій редакції викладено Типове положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації.

В оновленому тексті детальніше описано порядок відбору до громадської ради.

Наприклад, відтепер до складу громадської ради при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які не менше 6 місяців провадять свою діяльність, реалізують свої проекти у сфері, яка пов’язана з діяльністю відповідного органу виконавчої влади.

Пов’язані між собою інститути громадянського суспільства не можуть делегувати своїх представників до складу однієї громадської ради.

Для участі в установчих зборах або рейтинговому електронному голосуванні щодо відбору учасників до ініціативної групи, яка утворюється органом виконавчої влади, подається заява в електронному чи письмовому вигляді з електронними додатками у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

За результатами перевірки поданих документів ініціативна група складає список кандидатів до складу громадської ради, які можуть брати участь в установчих зборах або рейтинговому електронному голосуванні. Список кандидатів, уточнену інформацію про дату, час, місце проведення установчих зборів, строки проведення рейтингового електронного голосування та інше орган виконавчої влади оприлюднює на своєму сайті не пізніше як за 5 робочих днів до дати проведення зборів або голосування.

Формування громадської ради на установчих зборах здійснюється рейтинговим голосуванням (заповненням бюлетенів) за кандидатів, які мають особисто бути присутніми на установчих зборах.

Підрахунок голосів здійснюється відкрито лічильною комісією у присутності учасників установчих зборів. Протокол установчих зборів складається протягом 3 робочих днів з дати їх проведення і подається органу виконавчої влади, який оприлюднює його протягом 3 робочих днів з дати надходження.

Рейтингове електронне голосування щодо формування складу громадської ради при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади здійснюється громадянами незалежно від місця проживання.

Підрахунок е-голосів та формування рейтингу представників інститутів громадянського суспільства здійснюється в автоматичному режимі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996
||
№ Документа: 353
Дата прийняття: 24.04.2019
Дата набрання чинності: 07.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996
||
№ Документа: 353
Дата прийняття: 24.04.2019
Дата набрання чинності: 07.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає