Connect with us

Законодавство

До запобігання спалахам грипу залучатимуть комісії з техногенно-екологічної безпеки

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ» від 17 травня 2019 р. № 1126.

Дозорний епідеміологічний нагляд, тобто отримання та аналіз фактів щодо захворювання протягом всього року, здійснюватимуть заклади охорони здоров’я І – ІІІ ланок, а також заклади громадського здоров’я, що мають умови для проведення лабораторної діагностики та біобезпеки для роботи з вірусом грипу.

До основних завдань дозорного нагляду віднесені:

  • щотижневе інформування про захворюваність та смертність від грипу;
  • формування масиву надійних даних для оцінки тягаря тяжких респіраторних захворювань, та в подальшому використання відомостей під час планування заходів з підвищення рівня готовності до пандемії;
  • виявлення, облік та відбір зразків у пацієнтів, стан яких відповідає визначенню ГПЗ та ТГРІ;
  • ізоляція вірусів грипу та направлення ізолятів вірусів грипу до колаборативного центру Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Рутинний епіднагляд проводиться протягом епідемічного сезону, коли існує найбільша вірогідність підйому захворюваності на ГРВІ, під час якого медзаклади визначають епідемічний поріг захворюваності, встановлюють кількість осіб групи ризику, яким буде рекомендовано вакцинуватися, тощо.

До початку епідемічного сезону органи місцевої влади повинні затверджувати комплексні плани з готовності в міжепідемічний період та здійснювати під час такого сезону організаційні, профілактичні та протиепідемічні заходи.

Для запобігання виникненню спалахів (епідемій) грипу та ГРВІ, їх локалізації та ліквідації, можуть бути залучені комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міських держадміністрацій, а за потреби ініціюється засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Законодавство

Посередництво з працевлаштуванні за кордоном ліцензуватиме Мінекономіки

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 18 переліку органів ліцензування та зупинення дії підпункту 358 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України» від 12 лютого 2020 р. № 101.

Новою редакцією п. 18 Переліку органів ліцензування змінено орган ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном з Мінсоцполітики на Мінекономіки.

Ця норма набирає чинності з 10 березня 2020 р.

Крім цього, зупинено до 10 березня 2020 р. дію пп. 358 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, за яким Мінекономіки здійснює ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та контроль за дотриманням суб’єктами господарювання відповідних ліцензійних умов.

Читати далі

Законодавство

Допомога дитині на майбутнє зменшить ризик народження дітей заради грошей

Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє» від 24.01.2020 р. № 2801.

Законопроектом пропонується розширити види державної допомоги сім’ям з дітьми – допомогою дитині на майбутнє.

В Комітеті зазначили, що допомога при народженні дитини у 2014 р. була встановлена в сумі 41 280 грн. і протягом шести років не змінювалась, незважаючи на значну інфляцію. Якщо збільшувати допомогу при народженні дитини, є ризик як її нецільового використання, так і народження дітей заради отримання коштів, що не сприяє їх нормальному вихованню. Водночас, у разі реалізації пропозиції про запровадження допомоги дитині на майбутнє можна уникнути цих ризиків та надати молодій людині після повноліття фінансові можливості для реалізації своїх планів.

Крім цього, в Комітеті визнали за доцільне при прийнятті законопроекту за основу:

  • передбачити прив’язку суми виплати до прожиткового мінімуму;
  • зазначити в тексті законопроекту,  що кошти допомоги на майбутнє мають зберігатися лише у державних банках;
  • вилучити норму щодо можливості вкладення коштів допомоги до інвестиційного фонду або до накопичувальної програми страхування життя, оскільки при цьому можливі зловживання та втрата коштів дитини.

Читати далі

Законодавство

Суддівським зарплатам «замороження» більше не загрожує

Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики відхилив проект Закону «Про внесення зміни до пункту 24 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 23 грудня 2019 року № 2670.

Зазначений законопроект відомий серед правників як такий, яким пропонується «заморозити» з відтермінуванням на рік підвищення розміру базового окладу для суддів місцевих загальних, апеляційних та вищих спеціалізованих судів, а також ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам апарату судів.

Як зазначив Голова ДСА України Зеновій Холоднюк, його положення суперечать Конституції України, і ДСА України вже здійснила виплати підвищеної суддівської винагороди суддям зазначених судів за січень 2020 р. Тому зворотній процес є неможливим.

З його позицією погодились представники Уряду, які зазначили, що не будуть наполягати на прийнятті законопроекту № 2670, позаяк він не знайшов підтримки серед членів комітету, а отже втратив шанси на прийняття у Верховні Раді України.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ
||
№ Документа: 1126
Дата прийняття: 17.05.2019
Дата набрання чинності: 05.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 595/33566
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ
||
№ Документа: 1126
Дата прийняття: 17.05.2019
Дата набрання чинності: 05.07.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.06.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 595/33566
Внутрішній номер документа: Немає