Connect with us

Законодавство

Документи для отримання сертифіката суб’єкта оціночної діяльності можна подавати в е-формі

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Фонду державного майна України «Про затвердження Змін до Положення про видачу сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності та до Положення про порядок анулювання сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання та їх поновлення після анулювання» від 27 січня 2021 р. № 106.

Новою редакцією п. 1 розд. II Положення про видачу сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 14 березня 2002 р. № 479, встановлено, що розгляд питання про видачу сертифіката здійснюється за ініціативою суб’єкта господарювання, який з цією метою подає до Фонду в електронній формі з накладеним кваліфікованим електронним підписом керівника такі документи:

– заяву про видачу сертифіката суб’єкта оціночної діяльності за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення;

– довідку про склад оцінювачів, які працюють у штатному складі суб’єкта господарювання, з накладеними ними кваліфікованими електронними підписами, за формою, наведеною в додатку 3 до цього Положення (довідка про оцінювачів);

– копії кваліфікаційних свідоцтв оцінювачів, зазначених у довідці про оцінювачів;

– копію платіжного документа, що підтверджує внесення плати за видачу сертифіката суб’єкта оціночної діяльності в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у разі наявності – з кодом відповідного документа для його перевірки за допомогою програмного продукту «check»), яка спрямовується до Державного бюджету України.

До запровадження підключення сервісу видачі сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності та його інтеграції до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» або у разі неможливості подання документів в електронній формі суб’єкти господарювання подають вищевказані документи в паперовій формі.

Також додатки 2 та 3 до цього Положення викладено в новій редакції.

Окрім цього, внесено зміни до Положення про порядок анулювання сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання та їх поновлення після анулювання, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 27 березня 2006 р. № 513.

Зокрема:

– змінами до п. 3 розд. I встановлено, що накази про анулювання сертифікатів підлягають опублікуванню на офіційному веб-сайті Фонду в мережі Інтернет (раніше підлягали опублікуванню також в додатку до Державного інформаційного бюлетеня про приватизацію – газеті «Відомості приватизації»);

п. 1 розд. II «Анулювання сертифіката» викладено в новій редакції.

Законодавство

Чорнобильці не платитимуть консульський збір за вчинення нотаріальних дій за кордоном

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій» № 4539.

Доповненням до ст. 20 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» встановлено, що за оформлення в закордонних дипломатичних установах України паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І та ІІ груп та дітям з інвалідністю консульський збір не справляється.

Також доповненням до ст. 38 Закону України «Про нотаріат» визначено, що за вчинення нотаріальних дій за кордоном за зверненнями осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 і 2, осіб з інвалідністю І та ІІ груп та дітей з інвалідністю консульський збір не справляється.

Читати далі

Законодавство

До двох років позбавлення волі за декларування недостовірної інформації чи неподання декларації

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 4651.

«Проектом Закону пропонується посилити кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання декларації шляхом підвищення розмірів санкцій та введення такого виду покарання за вчинення певних кримінальних правопорушень, як обмеження чи позбавлення волі на строк до двох років», – прокоментував Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, аби порушники не змогли уникнути кримінальної відповідальності через застосування інститутів звільнення від неї у зв’язку з дійовим каяттям, передачею особи на поруки, зміною обстановки, меншими строками давності, кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 366-2 та 366-3, віднесено до корупційних кримінальних.

Окрім того, наразі суб’єктами адміністративної та кримінальної відповідальності за неправдиві відомості у декларації визначають лише осіб, які обіймають посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чи прирівняних до них осіб на момент подання декларації. Натомість на осіб, які припиняють чи припинили виконання вказаних повноважень, обмеження Закону «Про запобігання корупції» не поширюються, адже на момент подання декларації вони не мають статусу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Проектом ці положення врегульовано, а саме – внесено зміни до примітки ст. 172-6 КУпАП і примітки ст. 366-2 КК України задля уточнення хто є суб’єктом відповідних правопорушень.

При цьому суб’єктами правопорушень у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані визнаються службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єкти декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Читати далі

Законодавство

Резиденти «Дія Сіті» – лише юридичні особи, зареєстровані в Україні

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 4303, яким визначаються організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму для ІТ-галузі – «Дія Сіті».

Так, пропонується запровадити низку заходів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки, зокрема:

  • свобода діяльності (всі резиденти мають право самостійно здійснювати господарську діяльність, а також обирати форми її організації та форми співпраці з третіми особами);
  • невтручання держави;
  • презумпція правомірності діяльності резидентів;
  • стабільність – режим запроваджується на 15 років;
  • формальний характер процедури набуття статусу резидента;
  • нова форма співпраці між компаніями та фахівцями – гіг-контракти;
  • додаткові механізми захисту прав на інтелектуальну власність та інвестицій.

Як інформує Міністерство цифрової трансформації, участь у «Дія Сіті» буде добровільною, кожен учасник ринку матиме свободу вибору – режим «Дія City» чи звичайні умови праці.

Вплив держави на резидентів зведений до мінімуму, також визначені критерії вступу – резидентами можуть стати лише юридичні особи, зареєстровані за українським законодавством.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Змін до Положення про видачу сертифікатів суб`єктів оціночної діяльності та до Положення про порядок анулювання сертифікатів суб`єктів оціночної діяльності - суб`єктів господарювання та їх поновлення після анулювання
||
№ Документа: 106
Дата прийняття: 27.01.2021
Дата набрання чинності: 02.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 358/35980
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Змін до Положення про видачу сертифікатів суб`єктів оціночної діяльності та до Положення про порядок анулювання сертифікатів суб`єктів оціночної діяльності - суб`єктів господарювання та їх поновлення після анулювання
||
№ Документа: 106
Дата прийняття: 27.01.2021
Дата набрання чинності: 02.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 358/35980
Внутрішній номер документа: Немає