Connect with us

Законодавство

Дотримання прав військовополонених контролюватиме Уповноважений з міжнародного гуманітарного права

Опубліковано

Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук презентувала проект Закону «Про застосування та дотримання норм міжнародного гуманітарного права в Україні», одним із ключових завдань якого є запровадження нових інститутів контролю за дотриманням норм міжнародного гуманітарного права (МГП) в Україні на рівні як виконавчої, так і законодавчої гілок влади.

Законопроектом передбачається запровадження інституту Уповноваженого з питань застосування МГП як посадової особи виконавчої гілки влади. Уповноважений буде відповідати за реалізацію міжнародно-правових зобов’язань України у галузі МГП, зокрема на нього буде покладено завдання з контролю за дотриманням прав осіб, які мають статус військовополонених.

Читайте також: Військовослужбовцям надаватимуть частину щорічної відпустки під час воєнного стану

Уточнено й завдання та статус Національного інформаційного бюро, яке створене відповідно до міжнародних зобов’язань. Наразі воно діє на базі державного підприємства при Мінреінтеграції.

Проектом пропонується надати НІБу статус державної установи, що дозволить забезпечити стабільність роботи бюро та сприятиме більш ефективній взаємодії з державними органами влади та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Крім того, буде запроваджено постійний парламентський контроль за дотриманням норм МГП в Україні, який здійснюватиме тимчасова спеціальна комісія, яка діятиме на час збройного конфлікту. Вона буде розглядати питання дотримання прав і свобод людей в умовах війни, а також опікуватиметься поверненням наших героїв, які перебувають у ворожому полоні.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.