Connect with us

Законодавство

Дозволено перекази за кордон з метою виплати аліментів

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18» від 9 травня 2022 р. № 96.

Як пояснили у Національному банку, до постанови від 24 лютого 2022 р. № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» внесено зміни в частині:

Читайте також: Напрями діяльності банків на час війни та післявоєнного відновлення економіки

1) транскордонних переказів: іноземним інвесторам дозволено переказувати за кордон кошти, що будуть отримані після 1 квітня 2023 р. у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) України згідно з умовами їх розміщення. Також дозволено здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів;

2) розрахунків за кордоном: тимчасово заборонені розрахунки за кордоном з метою купівлі цінних паперів, акцій, облігацій та сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками. Зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг – вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень;

Читайте також: В оборонно-промисловому комплексі можна розраховуватися арештованими коштами

3) операцій НБУ з продажу та купівлі валюти: НБУ припиняє проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро та проводитиме такі операції виключно в доларах США. Вони здійснюватимуться як на умовах «тод» (у звичайному режимі), так і на умовах «том» (лише з метою задоволення потреб оборони).

Також передбачено, що банк зможе проводити операції з НБУ з купівлі та продажу іноземної валюти у випадку, якщо впродовж 10 календарних днів, що передують дню звернення до НБУ, він жодного разу не порушував ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції.

Окрім того, унормовано низку інших питань, зокрема дозволено громадянам продавати банківські метали з фізичною поставкою або без фізичної поставки банкам.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18
||
№ Документа: 96
Дата прийняття: 09.05.2022
Дата набрання чинності: 10.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18
||
№ Документа: 96
Дата прийняття: 09.05.2022
Дата набрання чинності: 10.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає