Connect with us

Законодавство

Факт проживання однією сім’єю без шлюбу для отримання допомоги у зв’язку зі смертю військового встановлюватимуть у цивільному суді

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10264 щодо цивільної юрисдикції справ про встановлення факту спільного проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу у випадку, якщо один з них загинув (загинула) під час участі у бойових діях.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту, Верховний Суд у постанові від 22 березня 2023 р. у справі № 290/289/22-ц дійшов висновку про те, що вимоги жінки про встановлення факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу з чоловіком, який загинув під час участі у бойових діях та забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і стримуванні збройної агресії російської федерації, не підлягає вирішенню у порядку цивільного судочинства.

Однак адміністративні суди також відмовляють у відкритті провадження заявникам у подібних справах, що створює правову невизначеність з даного питання.

Читайте також: Роботодавець не зобов’язаний зберігати за особами, призваними на військову службу, середній заробіток за місцем роботи на час проходження служби

З огляду на це, змінами до ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України запропоновано встановити, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства заяви про встановлення факту спільного проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу у випадку, якщо чоловік або жінка загинув (загинула) під час участі у бойових діях та забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і стримуванні збройної агресії російської федерації.

Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.