Connect with us

Законодавство

Фальсифікаторів на виборах саджатимуть до в’язниці

Опубліковано

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект щодо поси­лення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Таке рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

«Насправді ми маємо підготуватися до чергових виборів Президента навесні 2019-го і чергових виборів до парламенту, які відбудуться восени наступного року. У чому є важливість цього закону? В тому, що цей закон (після його ухвалення) запровадить жорстку відповідальність для тих, хто скуповує голоси, фальшує результатів виборів», — прокоментував законопроект Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Очільник уряду переконаний, що цей законопроект може бути ухвалений у парламенті ще під час цієї сесії.

У свою чергу міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков розповів, що цей законопроект підготували МВС разом з громадянською мережею «ОПОРА».

Зокрема, серед іншого законопроектом пропонується запровадити санкції у вигляді позбавлення волі строком до 2 років за такими статтями ККУ: ч. 1 ст. 158-1 (щодо незаконного використання, вкидання виборчих бюлетенів); ч. 1 ст. 159 (щодо порушення таємниці голосування членом ВК, кандидатом чи спостерігачем); ч. 1 ст. 160 (щодо отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права). При цьому, згідно з проектом закону, з метою підвищення ефективності розслідування злочинів, пов’язаних із наданням виборцям пропозиції неправомірної вигоди, непрямого їх підкупу, фальсифікації виборчої документації пропонується посилити відповідальність шляхом збільшення санкцій у вигляді позбавлення волі до 6 років. Наразі за цей злочин передбачене покарання до 3 років позбавлення волі. Також передбачається запровадження покарання за участь у виборах технічного кандидата.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.