Законодавство
Фонд оплати праці держслужбовців формуватимуть за єдиним підходом
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 734, якою визначено процедуру реалізації експериментального проекту щодо впровадження єдиних підходів до формування фонду оплати праці державних службовців у державному органі.
Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що державні органи, які є учасниками експериментального проекту, заповнюють розрахунок видатків фонду оплати праці з урахуванням чинних умов оплати праці за формою згідно з додатками 1 і 2.
Для цілей експериментального проекту державні органи надають статистичну інформацію за формою згідно з додатком 3.
Заповнені розрахунки видатків та статистична інформація надсилаються державними органами до НАДС в установленому законодавством з питань документування управлінської діяльності порядку з використанням системи електронної взаємодії органів виконавчої влади протягом 10 робочих днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2023 р. № 734 для узагальнення та аналізу.
Видатки фонду оплати праці формуються з урахуванням таких його складових, визначених законодавством з питань оплати праці:
– посадового окладу;
– надбавки за вислугу років;
– надбавки за ранг державного службовця, дипломатичний ранг або інше спеціальне звання у випадках, передбачених законом;
– фонду преміювання державного органу в розмірі 20 відсотків загального фонду посадових окладів за рік (для виплати місячної або квартальної премії та премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності);
– надбавки за виконання особливо важливої роботи до 50 відсотків посадового окладу за відповідною посадою державної служби;
– надбавки за інтенсивність праці до 50 відсотків посадового окладу за відповідною посадою державної служби;
– надбавки за виконання особливо важливої роботи для фахівців з питань реформ (за наявності таких посад у штатному розписі);
– компенсації за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці;
Читайте також: На 3 500 збільшено кількість бюджетних місць для підготовки робітників та медиків
– надбавки за підготовку рішень та висновків державних експертів з питань таємниць;
– грошової допомоги, що виплачується під час надання щорічної основної оплачуваної відпустки;
– матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань;
– виплати за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця на час перебування його у відпустці, на період тимчасової непрацездатності чи службового відрядження, що встановлюється керівником державної служби (у розмірі 50 відсотків посадового окладу за такою посадою державної служби) згідно із законодавством;
– індексації заробітної плати, якщо інше не передбачено законодавством;
– виплати сум компенсацій за невикористані дні щорічних та додаткових відпусток;
– вихідної допомоги державному службовцю, який звільняється;
– інших складових заробітної плати, передбачених Податковим кодексом України, Митним кодексом України та спеціальними законами, які є обов’язковими виплатами.
Надбавки за вислугу років та ранг державного службовця розраховуються з урахуванням стажу державної служби, який набуде державний службовець, що займає відповідну посаду, та рангу державного службовця, який буде йому присвоєно у плановому бюджетному періоді.
Фонд оплати праці формується з розрахунку граничної чисельності працівників державного органу.
Крім складових фонду оплати праці, визначених цим Порядком, до фонду оплати праці включаються видатки на оплату праці інших працівників відповідно до законодавства, які є обов’язковими виплатами.
Фонд оплати праці не може перевищувати розміру видатків, необхідних для фінансування складових фонду оплати праці відповідно до встановленої граничної чисельності працівників державного органу.