Connect with us

Законодавство

Газопостачання відновлять наступного дня після сплати авансового внеску

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Зміни до Кодексу газотранспортної системи» від 28 травня 2019 р. № 844.

За новою редакцією глави 2 розділу VIII Кодексу, оператор газотранспортної системи надаватиме послуги не щодо доступу до потужності в точках входу та виходу до/з системи, а послуги з транспортування природного газу (наприклад п. 2 глави 2).

Згідно з абз. 2 п. 2 оператором системи, у випадку нездійснення замовником авансового внеску, може бути тимчасово зупинено надання послуг до дня, наступного за днем внесення відповідного фінансового забезпечення. Раніше послуги відновлювались з моменту внесення коштів попередньої оплати.

За ненадання такого фінансового забезпечення протягом 5 робочих днів після припинення надання послуг, оператор системи відтепер не має права анулювати частину послуги щодо якої не була здійснена попередня оплата.

Оплата послуг транспортування газу на період 1 газової доби має бути отримана оператором на рахунок не пізніше ніж за 3 години до кінцевого строку подання попереднього повідомлення (номінації) щодо обсягів газу, які будуть подані замовником послуг транспортування протягом доби до газотранспортної системи (абз. 3 п. 2).

Новим абз. 4 п. 2 визначено, що замовник послуг транспортування, на якого покладено спеціальні обов’язки з постачання природного газу, повинен здійснювати оплату за послуги транспортування з поточного рахунку зі спеціальним режимом використання замовника на поточний рахунок оператора газотранспортної системи кожного банківського дня.

За новими умовами у пп. 1 п. 3 глави 2 суми вартості добових негативних небалансів за попередній газовий місяць, що впливають на розмір достатнього фінансового забезпечення замовника, визначаються:

  • до 14 числа місяця (включно), наступного за звітним – сумою вартості попередніх негативних добових небалансів за попередній газовий місяць (за його наявності);
  • з 15 до 20 число місяця (включно), – сумою вартості остаточних негативних добових небалансів, крім випадку оплати замовником послуг транспортування такої вартості;
  • з 21 числа місяця – сумою несплаченої вартості негативних добових небалансів за попередній газовий місяць (за його наявності).

Також за новою редакцією  п. 3 оператор системи не має права встановлювати будь-які вимоги та критерії до банків, банківські гарантії яких будуть надані замовниками послуг у вигляді фінансового забезпечення.

Під час встановлення розміру забезпечення щодо оплати за вчинення дій з врегулювання добового небалансу тепер не враховуватимуться обсяги природного газу, які плануються до транспортування в рамках виконання спеціальних обов’язків, покладених на замовника.

Разом з тим, вартість природного газу розраховуватиметься як добуток обсягу газу і маржинальної ціни придбання та щоденно повинна оприлюднюватись оператором на сайті.

Законодавство

Тарифи на транспортування аміаку магістральними трубопроводами встановлює Мінекономік

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 13 жовтня 2020 р. № 995.

Новим п. 9-2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Мінекономіки встановлює тарифи на транспортування (переміщення) аміаку магістральними трубопроводами України, що поставляється споживачам України

Читати далі

Законодавство

Мінцифра наполягає на легалізації віртуальних активів в Україні

Опубліковано

on

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про віртуальні активи» від 11 червня 2020 р. № 3637, який легалізовуватиме віртуальні активи в Україні.

«Легалізація ринку віртуальних активів дозволить українським компаніям офіційно працювати з банківською системою та вивести  свій бізнес у правовий простір. Профільний законопроект дозволить компаніям реєструвати бізнес в Україні, а блокчейн-спеціалістам – реалізовувати власні проекти в українській юрисдикції. Крім того, Закон «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню ризиків для роботи міжнародних блокчейн-компаній й залученню іноземних інвестицій», – пояснив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Профільний законопроект «Про віртуальні активи»:

– формує правове поле ринку віртуальних активів: правовий статус, класифікація, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

– адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

– визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

– визначає регулятора ринку – Мінцифру (в окремих випадках НБУ та НКЦПФР).

Читати далі

Законодавство

672 млн грн – на держпідтримку страхування агропродукції

Опубліковано

on

Мінекономіки спільно з НБУ презентували зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Запропонованими змінами визначено:

– суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

– договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;

– правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;

– збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;

– механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;

– інформаційне забезпечення страхування сг продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

– скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;

– уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«Нам треба забезпечити можливість для фермерів користуватися тим, чим користуються в усіх країнах світу. Державна підтримка агрострахування є в США, Канаді, в країнах ЄС. Це абсолютно нормальна міжнародна практика. На державну підтримку страхування агропродукції ми плануємо спрямувати у наступному році 672 млн гривень. Це тот старт, який дозволить створити умови для формування ринку агрострахування», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Після коментарів від міністерств і погодження позицій законопроект буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Зміни до Кодексу газотранспортної системи
||
№ Документа: 844
Дата прийняття: 28.05.2019
Дата набрання чинності: 05.06.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Зміни до Кодексу газотранспортної системи
||
№ Документа: 844
Дата прийняття: 28.05.2019
Дата набрання чинності: 05.06.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає