Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Професійні кваліфікації поділять на повні та часткові

Опубліковано

on

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект Закону «Про національну систему кваліфікацій».

Національною системою кваліфікацій (НСК) визнаватиметься сукупність інституцій і правових норм щодо формування і розвитку освітніх та професійних кваліфікацій (тобто сукупність здобутих особою компетентностей та/або результатів навчання), їхню відповідність потребам суспільства і ринку праці.

Дія Закону поширюватиметься на відносини між суб’єктами НСК, в тому числі між Національним агентством кваліфікацій, роботодавцями, працівниками, кваліфікаційними центрами, професійними спілками, підприємствами, органами влади, закладами освіти, іншими юридичними та фізичними особами, що виникають у зв’язку з розробленням, застосуванням, розвитком, оцінюванням, тощо, кваліфікацій.

НСК складатиметься з:

 • Національного агентства кваліфікацій;
 • професійних стандартів та стандартів освіти / оцінювання результатів навчання;
 • кваліфікаційних центрів;
 • національної та галузевих рамок кваліфікацій;
 • галузевих та професійних рад з розвитку професійних кваліфікацій;
 • Національного реєстру професій та кваліфікацій.

Кваліфікація визнаватиметься повною чи частковою. Наявність у особи повної професійної кваліфікації дозволятиме їй виконувати весь набір трудових функцій в межах займаної посади чи професії, займати певну посаду або здійснювати професійну діяльність певного виду. Щодо часткової – вона дасть можливість виконувати одну чи декілька функцій в межах займаної посади чи професії. У документі про присвоєння часткової кваліфікації зазначатиметься перелік компетентностей, які здатна та/або має право виконувати особа.

Роботодавці чи інші суб’єкти (заклади освіти, юридичні / фізичні особи) матимуть право розробляти професійні стандарти – тобто перелік трудових функцій, вимоги до результатів навчання та професійних компетентностей. Також вони не позбавлені права визначати додаткові стандарти – наприклад предмети і засоби праці.

Присвоєння професійної кваліфікації відбуватиметься кваліфікаційним центром після завершення особою навчання на основі оцінювання її результатів. Освітній заклад надаватиме здобувачу освіти повну кваліфікацію. Разом з тим, закладом освіти, підприємством може присвоюватися працівнику часткова кваліфікація на основі оцінювання його професійних компетентностей.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 5 липня 2019 р. на електронну пошту Панич Олени: [email protected].

Законодавство

Візу в Україну не обов’язково оформляти за кордоном

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію» від 6 березня 2019 р. № 368.

За новою редакцією абз. 7 п. 4 Правил, довгострокова віза на 90 днів може оформлюватися тепер не лише закордонною дипломатичною установою України, а й департаментом консульської служби МЗС.

Але виключно для іноземців або осіб без громадянства, які можуть в’їжджати в Україну без візи за законодавством України чи за міжнародними договорами України (новий абз. 8).

Довгострокову візу такі особи можуть отримати з метою:

 • працевлаштування/навчання;
 • реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
 • роботи у представництвах іноземних підприємств/у філіях банків, тощо.

Також візи можуть видаватися в цілях провадження культурної, наукової, освітньої діяльності, а також для вищевказаних осіб, які прибули з метою участі в міжнародних та регіональних волонтерських програмах.

Згідно з уточненням в абз. 2 п. 9, документи до департаменту консульської служби, як і до дипломатичної установи, можуть подаватися як особисто, так і через представника чи поштовими засобами.

Віза оформлюватиметься департаментом у загальний строк – до 10 робочих днів у звичайному порядку, та до 5 днів – у терміновому (п. 19).

Також за оформлення візи у департаменті МЗС справляється консульський збір у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 25).

При чому у пунктах пропуску через державний кордон не застосовуватиметься подвійний тариф збору (абз. 3 п. 25).

Читати далі

Законодавство

Оператори систем розподілу мають деталізувати інвестиційні плани

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Змін до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу» від 11 червня 2019 р. № 1030.

Уточненням у пп. 4 п. 2.4 глави 2 визначено, що пояснювальна записка інвестиційної програми підприємств з розподілу електричної енергії повинна містити, зокрема:

 • мету виконання запланованих робіт;
 • дані про схвалення/затвердження проектно-кошторисної документації;
 • опис планового економічного ефекту від запровадження інвестиційної програми,
 • відомості про планові роботи, їх етапи виконання та вартість тощо.

Згідно з новим абз. 2 п. 2.5 підприємство повинно додавати до проекту зведений реєстр номенклатури обладнання та матеріалів, що заплановано купувати протягом прогнозованого періоду та/або фактично куплено протягом базового періоду.

Читати далі

Законодавство

Електропостачальники – боржники не отримуватимуть клієнтських коштів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Порядку розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання електропостачальників та внесення зміни до постанови НКРЕКП від 18 січня 2019 року № 26» від 18 червня 2019 р. № 1041.

Постановою № 26 затверджено Порядок розподілу коштів постачальників універсальних послуг, постачальника «останньої надії» та операторів системи розподілу, який діє до 1 липня 2019. Проте за змінами постанови № 1041 цей граничний термін скасовано.

За оновленим Порядком розподілу коштів електропостачальників, вони повинні відкрити поточні рахунки із спеціальним режимом використання в одному з уповноважених банків та повідомити про це НКРЕКП (регулятора). Перелік рахунків буде оприлюднений регулятором.

На такий відкритий рахунок буде здійснюватись зарахування плати за отриману електроенергію її покупцями та коштів споживачів енергії за договором про постачання електричної енергії споживачу.

Якщо електропостачальником буде прострочено оплату вартості електричної енергії, то оператор системи передачі направлятиме до уповноваженого банку довідку з повідомлення про заборгованість.

Оператор системи кожного дня поновлюватиме інформацію про стан заборгованості, подаючи до банку довідку та інформуючи про розмір заборгованості постачальника та НКРЕКП.

Банки відновлятимуть перерахунок коштів від покупців електрики на рахунки постачальника після погашення повної суми заборгованості перед оператором системи передачі.

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.