Connect with us

Законодавство

Професійні кваліфікації поділять на повні та часткові

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект Закону «Про національну систему кваліфікацій».

Національною системою кваліфікацій (НСК) визнаватиметься сукупність інституцій і правових норм щодо формування і розвитку освітніх та професійних кваліфікацій (тобто сукупність здобутих особою компетентностей та/або результатів навчання), їхню відповідність потребам суспільства і ринку праці.

Дія Закону поширюватиметься на відносини між суб’єктами НСК, в тому числі між Національним агентством кваліфікацій, роботодавцями, працівниками, кваліфікаційними центрами, професійними спілками, підприємствами, органами влади, закладами освіти, іншими юридичними та фізичними особами, що виникають у зв’язку з розробленням, застосуванням, розвитком, оцінюванням, тощо, кваліфікацій.

НСК складатиметься з:

  • Національного агентства кваліфікацій;
  • професійних стандартів та стандартів освіти / оцінювання результатів навчання;
  • кваліфікаційних центрів;
  • національної та галузевих рамок кваліфікацій;
  • галузевих та професійних рад з розвитку професійних кваліфікацій;
  • Національного реєстру професій та кваліфікацій.

Кваліфікація визнаватиметься повною чи частковою. Наявність у особи повної професійної кваліфікації дозволятиме їй виконувати весь набір трудових функцій в межах займаної посади чи професії, займати певну посаду або здійснювати професійну діяльність певного виду. Щодо часткової – вона дасть можливість виконувати одну чи декілька функцій в межах займаної посади чи професії. У документі про присвоєння часткової кваліфікації зазначатиметься перелік компетентностей, які здатна та/або має право виконувати особа.

Роботодавці чи інші суб’єкти (заклади освіти, юридичні / фізичні особи) матимуть право розробляти професійні стандарти – тобто перелік трудових функцій, вимоги до результатів навчання та професійних компетентностей. Також вони не позбавлені права визначати додаткові стандарти – наприклад предмети і засоби праці.

Присвоєння професійної кваліфікації відбуватиметься кваліфікаційним центром після завершення особою навчання на основі оцінювання її результатів. Освітній заклад надаватиме здобувачу освіти повну кваліфікацію. Разом з тим, закладом освіти, підприємством може присвоюватися працівнику часткова кваліфікація на основі оцінювання його професійних компетентностей.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 5 липня 2019 р. на електронну пошту Панич Олени: [email protected].

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.