Connect with us

Законодавство

Хто відповідальний за нереєстрацію коригування до ПН?

Державна фіскальна служба України відповіла на запитання платника податків щодо порядку нарахування штрафних санкцій за порушення строків реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних, якими передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальникам.

У відповіді зазначили, що згідно з п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація, зокрема, розрахунків коригування до ПН у відповідному Єдиному реєстрі (ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків, зокрема: для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до накладної отримувачем (покупцем).

За правилами ст. 120-1 ПКУ, порушення платниками ПДВ граничного строку тягне за собою накладення на платника податку, на якого відповідно до вимог ст.ст. 192 та 201 Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у відсотках від суми податку, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.

ДФС надало висновок, що у разі складання постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до ПН, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідальність за порушення граничного строку реєстрації в ЄРПН такого розрахунку застосовується до певної особи залежно від того, чи є отримувач (покупець) платником ПДВ

Разом з тим:

  • для розрахунків, складених на отримувача – платника податку, відповідальним за його реєстрацію в ЄРПН є такий отримувач (покупець);
  • для розрахунків коригування, що не надаються отримувачу (покупцю), в тому числі складених на отримувача – неплатника податку, відповідальним за його реєстрацію в ЄРПН є постачальник товарів/послуг.

Сума штрафу розраховується з суми податку, зазначеної у розрахунку коригування, виходячи з абсолютної величини значення суми податку.

Законодавство

Про прийняття дисертації до захисту тепер не треба повідомляти у друкованому виданні

Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Порядку присудження наукових ступенів» № 943.

Відповідно до постанови тепер повідомлення про прийняття дисертації до захисту публікуються лише на офіційному веб-сайті МОН. Публікувати повідомлення в «офіційному друкованому виданні» більше не потрібно.

Також, змінами до п. 24 Порядку встановлено, що дисертації в Міністерство надсилатимуться в електронному, а не друкованому вигляді.

Окрім цього,  оновлено термінологію відповідно до Закону України «Про вищу освіту», а саме «вищий навчальний заклад» замінено на «заклад вищої освіти».

Читати далі

Законодавство

Кому потрібна постдокторантура? Опитування МОН закінчиться 29 листопада

Міністерство освіти і науки України запрошує науковців, представників громадських об’єднань та окремих експертів долучитися до опитування щодо запровадження програми постдокторантури у вишах та наукових установах.

Зібрана інформація допоможе МОН розробити якісну програму постдокторантури у вишах та наукових установах, проект якої можна переглянути за посиланням.

Надати відповіді на запитання можна за цим посиланням до 29 листопада 2019 р.

Читати далі

Законодавство

Набір іноземців на навчання доручать центру міжнародної освіти

Міністерство освіти і науки України опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541».

Проект розроблено відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 684 з метою удосконалення правового регулювання здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства, які прибувають в Україну на навчання.

Відповідно до проекту «Порядок організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства» та «Порядок видачі іноземцям та особам без громадянства запрошень на навчання (стажування) в Україні та їх реєстрації» викладено у новій редакції та уповноважено державне підприємство «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України на:

  • організацію набору іноземців на навчання;
  • ведення електронного журналу обліку запрошень на навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства;
  • реєстрацію запрошень на навчання (стажування), заповнених закладами освіти і науковими установами, в електронному журналі.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 13 грудня 2019 р. на електронну адресу m_globa@mon.gov.ua.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.