Connect with us

Законодавство

Обдарованих учнів відбиратимуть до наукових ліцеїв з 5-го класу

Дата публікації:

Міністерство освіти і науки України повідомляє про ухвалення Кабміном Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат.

Спеціальні наукові ліцеї створюватимуть для тих дітей, які з дитинства цікавляться наукою та дослідженнями, а також демонструють хист саме до такої роботи.

У цих закладах діти засвоюватимуть як загальний держстандарт освіти, так і додатково стандарт спеціалізованої освіти наукового спрямування.

До ліцею будуть відбирати дітей, що закінчили початкову школу, тобто з 5 класу.

Учні наукового ліцею отримуватимуть стипендії та безоплатне харчування, зокрема, ті, які проживатимуть у ліцеях-інтернатах отримуватимуть 4-разове харчування, для решти – одноразове.

Стипендія нараховуватиметься у таких розмірах:

  • учням 5-8 класу надаватимуть 32% від звичайної академічної стипендії студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації;
  • учням 9 класів – 36%;
  • учням 10 класів – 40%;
  • учням 11-12 класів нараховуватимуть 44% академічної стипендії.

Ті спеціальні навчальні заклади, що пройдуть позаплановий інституційний аудит та відповідатимуть регламентованим стандартам, зможуть:

  • самостійно обирати форми організації освітнього процесу;
  • розробляти та апробовувати нові педагогічні технології, методи та форми навчання;
  • обирати зручний для закладу спосіб оцінювання результатів навчання, мати власну шкалу оцінювання;
  • провадити діяльність за власними освітніми програмами; тощо.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram