Connect with us

Законодавство

Кабінет пацієнта в Дії

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я» від 28 червня 2024 р. № 756.

Змінами до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 411, впроваджено особистий кабінет пацієнтасукупність функціональних можливостей центральної бази даних та електронних кабінетів пацієнта, які функціонують у складі центральної бази даних та електронних медичних інформаційних систем, підключених до центральної бази даних відповідно до цього Порядку, і забезпечують реалізацію права доступу пацієнтів до інформації та документів у центральній базі даних і використання пацієнтами електронних сервісів, впроваджених відповідно до законодавства.

Особистий кабінет пацієнта забезпечує доступ пацієнтів (їх законних представників) до електронної системи охорони здоров’я через електронний кабінет пацієнта, що входить до складу центральної бази даних, або через електронні кабінети пацієнта, що функціонують в електронних медичних інформаційних системах, підключених до центральної бази даних відповідно до цього Порядку, у тому числі на Порталі Дія, зокрема із використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), із дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Читайте також: Медичне самоврядування: що воно передбачає?

Пацієнт має право:

1) реєструвати себе в центральній базі даних, подавати заяви про внесення змін і доповнень до відповідних відомостей у Реєстрі пацієнтів;

2) вносити та переглядати інформацію про себе, що міститься в центральній базі даних;

3) подавати декларацію через електронну систему охорони здоров’я в порядку, установленому МОЗ, вносити інформацію про припинення дії декларації до Реєстру декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, переглядати записи про всі подані декларації в зазначеному Реєстрі;

4) переглядати перелік електронних медичних інформаційних систем, яким пацієнт надав доступ до інформації про себе, що міститься в центральній базі даних, із метою використання функціональних можливостей електронної системи охорони здоров’я, за умови автентифікації пацієнта в електронному кабінеті пацієнта, що функціонує у відповідній електронній медичній інформаційній системі, а також припиняти такий доступ.

Законний представник пацієнта, зареєстрований у центральній базі даних, від імені та в інтересах пацієнта реалізує права пацієнта, передбачені цим Порядком та нормативно-правовими актами, що регулюють порядок ведення відповідних реєстрів центральної бази даних.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи охорони здоров`я
||
№ Документа: 756
Дата прийняття: 28.06.2024
Дата набрання чинності: 04.07.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи охорони здоров`я
||
№ Документа: 756
Дата прийняття: 28.06.2024
Дата набрання чинності: 04.07.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає