Connect with us

Законодавство

Кабмін має забезпечити відшкодування податків, сплачених пенсіонерами з 1 липня 2014 р.

Опубліковано

На розгляд Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення передано проект постанови «Про забезпечення відновлення конституційних прав громадян на отримання пенсії у повному обсязі у зв’язку з визнанням неконституційними положень щодо оподаткування пенсій» від 1 березня 2018 р. № 8081.

Нагадаємо, що 27 лютого 2018 р. Конституційний Суд України своїм рішенням № 1-р/2018 визнав неконституційним положення Податкового кодексу України щодо включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб суми пенсій (абз. 1 п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України).

Тому з метою вирішення питання відшкодування податку на доходи фізичних осіб, сплаченого українськими пенсіонерами у період з 1 липня 2014 р. до 27 лютого 2018 р., проектом Постанови передбачається зобов’язати Кабінет Міністрів України затвердити порядок відшкодування податку на доходи фізичних осіб, сплаченого із сум пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання у період з 1 липня 2014 р. та забезпечити відшкодування цих сум протягом трьох місяців з дня затвердження Порядку.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.