Connect with us

Законодавство

Кількість зупинених податкових накладних зменшиться в десятки разів

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 21 лютого 2018 р. № 117.

Три порядки

Постановою №117 затверджено:

  • ПОРЯДОК зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних,
  • ПОРЯДОК роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податко вих накладних або відмову в такій реєстрації,
  • ПОРЯДОК розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Чотири етапи замість двох

Як зазначає у своєму офіційному повідомленні ДФС, новації в десятки разів зменшать кількість зупинених документів. Якщо раніше податкова накладна/розрахунок коригування (ПН/РК) проходила два етапи, перший з яких був «відсікаючий». Якщо накладна не проходила цей етап, вона перевірялась на «пересорт» (проведення сумнівних операцій, за результатами яких може бути сформований фіктивний податковий кредит).

Натомість нова система аналізу ПН/РК має чотири етапи:

  • відсікаючий;
  • контроль наявності ознак ризиковості платника податку;
  • моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника;
  • перевірка ризиковості здійснення операцій, тобто контроль наявного «пересорту».

Широкі критерії ризиковості

Така конструкція, на думку податківців, істотно зменшить кількість зупинених ПН, адже до «відсікаючих» ознак, за якими податкова накладна не буде проходити перевірку на критерії ризиковості платника чи ризиковості операцій, віднесені:

  • операції з постачання товарів (послуг) кінцевому споживачу та/або які звільнені від оподаткування;
  • обсяг постачання менше 500 тис. грн та якщо керівник є директором менше ніж у 3-х платників ПДВ;
  • податкове навантаження більше 3%.

Після цього перевіряється, чи податкова накладна виписана ризиковим платником податків. Якщо платник податків не внесений до переліку ризикових, він перевіряється на наявність позитивної історії за доволі широким показниками, зокрема такими як загальна сума сплати ЄСВ та податків і зборів, що становить більше 5 млн. грн, наявність власних (орендованих) земельних ділянок, що складають більше 200 га або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності площею не менше 0,5 га, торгівля однаковими товарами.

У разі невідповідності всім вищезазначеним критеріям  робитиметься перевірка ризиковості здійснення операції.

Дворівнева системи прийняття рішень

Якщо у дотепер рішення приймалися лише комісією центрального апарату ДФС, то сьогодні в регіонах створено власні комісії, які прийматимуть рішення по заблокованих накладних. Центральний апарат матиме можливість переглядати рішення регіональних податкових органів лише щодо тих платників, обсяг операцій по яких перевищує 30 млн грн.

5 днів на реєстрацію

Ще однією позитивною рисою нових порядків податківці вважають   безумовність прийняття рішення після п’яти днів. Якщо протягом п’яти днів не прийнято жодного рішення, то податкову накладну буде автоматично зареєстровано.

На виконання п. 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Державною фіскальною службою України розроблено проекти критеріїв ризиковості платника податків та ризиковості здійснення операцій, показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
||
№ Документа: 117
Дата прийняття: 21.02.2018
Дата набрання чинності: 22.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
||
№ Документа: 117
Дата прийняття: 21.02.2018
Дата набрання чинності: 22.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає