Connect with us

Законодавство

Колекторам заборонять погрожувати боржникам

Дата публікації:

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 4241 щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. За це рішення проголосувало 355 народних обранців.

Законопроектом, зокрема, пропонується встановити певні вимоги до кредитодавців, включаючи колекторські компанії, при врегулюванні простроченої заборгованості, а саме:

— дотримуватися вимог до етичної поведінки та правил взаємодії з боржником;

— інформувати боржника про залучення колекторської компанії до врегулювання простроченої заборгованості та/або відступлення права вимогу новому кредитору;

— укладати договори лише з юридичними особами, включеними до Реєстру колекторських компаній;

— повідомити Національний банк України про укладення з колекторською компанією договору (в строки та порядку, що визначені НБУ);

— контролювати дії залучених колекторських компаній та надавати рекомендації щодо усунення порушень;

— обов’язок розірвати договір з колекторською компанією в односторонньому порядку в разі її виключення з Реєстру колекторських компаній або в разі порушення нею вимог до етичної поведінки (два і більше разів за рік).

Законопроект також пропонує встановити вимоги до взаємодії зі споживачем (його представником) під час врегулювання простроченої заборгованості (вимоги до етичної поведінки), яка може відбуватись шляхом: безпосередньої взаємодії (особисті або телефонні переговори); надсилання повідомлень (текстових, голосових та інших повідомлень, в тому числі без залучення працівників шляхом використанням програмного забезпечення); надсилання поштових відправлень (за місцем проживання або за місцем роботи). При цьому під час першої взаємодії зі споживачем кредитор/колекторська компанія має повідомити своє найменування, ПІБ або індекс особи — представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача — надати підтвердні документи протягом 7 робочих днів.

Законопроектом пропонується наділити Національний банк України повноваженнями зі здійснення нагляду за додержанням банками, іншими фінансовими установами та особами, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, а також колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог до взаємодії зі споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог до етичної поведінки).

Документ визначає такі позиції щодо колекторів: — на етапі оформлення договору на отримання кредиту позичальник повинен бути заздалегідь попереджений, що він може бути переданий для стягнення колекторам; — кредитор повинен мати договір про співпрацю з колекторською компанією виключно з реєстру НБУ;

— колекторські компанії відкрито повідомляють (на веб-сайтах, безпосередньо за місцем надання послуг) про вимоги до етичної поведінки;

— колектор повинен повідомити позичальника про компанію-кредитора, надати протягом 10 днів на вимогу документи про співпрацю;

— зберігати протягом 3 років записи розмов з позичальником або поручителем. Колекторам забороняється:

— взаємодіяти з позичальником до надання відповідного договору з кредитором;

— заємодіяти з третіми особами, які не є сторонами договору;

— вимагати взяти на себе зобов’язання від близьких, поручителів, представників позичальника;

— здійснювати дзвінки з 20-ої вечора до 8-ої години ранку, використовувати засекречений номер, дзвонити частіше 2-х разів на добу;

— повідомляти недостовірну інформацію про розмір боргу та наслідки несплати;

— представлятися співробітниками державних органів;

— використовувати написи на конвертах «виконавчий документ», «рішення про стягнення», «повідомлення про виселення».

У разі порушення щодо колекторів пропонують застосувати такі санкції: письмове застереження регулятора (НБУ); штраф у розмірі 51 тис. грн — 102 тис. грн; тимчасову заборону на здійснення діяльності; виключення з Реєстру колекторських компаній. Як зазначав раніше голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, колекторську службу не заборонять в Україні, але введуть її в рамки дозволеного. Зокрема, їй не будуть дозволяти дзвонити людям вночі або поширювати інформацію про боржника. Тобто заборонено буде ті заходи, які колектори фактично вживають, намагаючись принизити громадян.

Джерело: Юридичний вісник України

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram