Connect with us

Законодавство

Лікарів-інтернів залучатимуть до протидії COVID-19 за новим Порядком

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку залучення лікарів-інтернів до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 7 грудня 2020 р. № 2820, який визначає механізм залучення на волонтерських засадах.

До виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), залучається лікар-інтерн, який надав письмову згоду (в довільній формі) закладу охорони здоров’я, що є базою стажування лікаря-інтерна.

Такі лікарі-інтерни можуть брати участь у наданні медичної допомоги відповідно до спеціальності, зазначеної у дипломі про раніше здобутий освітній ступінь, та під керівництвом лікаря, який має сертифікат «лікаря-спеціаліста» за конкретною лікарською спеціальністю.

Лікарі-інтерни можуть здійснювати:

 • відбір зразків матеріалів для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції;
 • визначення осіб, які мали контакт з хворими на COVID-19;
 • спостереження за особами, які мали контакт з хворими COVID-19;
 • контроль поточного стану пацієнта з легкою формою COVID-19  і контактних осіб.

Лікар, під керівництвом якого лікар-інтерн надає медичну допомогу хворим на COVID-19, ознайомлює лікаря-інтерна з нормативно-правовими актами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України з метою забезпечення протистояння COVID-19, та проводить інструктаж щодо використання засобів індивідуального захисту під час надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

Заклади охорони здоров’я, в яких лікарі-інтерни беруть участь у виконанні заходів, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19, повинні забезпечити безпечні умови праці, у тому числі безоплатне забезпечення засобами індивідуального захисту.

У разі укладення трудового договору державними і комунальними закладами охорони здоров’я з лікарями-інтернами, відповідно до вимог ст. 24 Кодексу законів про працю України, для виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19, на них поширюються гарантії, передбачені ст. 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Закладам вищої освіти, що здійснюють підготовку лікарів-інтернів, спільно зі структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій у разі необхідності мають забезпечити узгодження графіків проходження інтернатури та оптимізацію навчального процесу з урахуванням епідемічної ситуації.

Законодавство

Чорнобильці не платитимуть консульський збір за вчинення нотаріальних дій за кордоном

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій» № 4539.

Доповненням до ст. 20 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» встановлено, що за оформлення в закордонних дипломатичних установах України паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2, особам з інвалідністю І та ІІ груп та дітям з інвалідністю консульський збір не справляється.

Також доповненням до ст. 38 Закону України «Про нотаріат» визначено, що за вчинення нотаріальних дій за кордоном за зверненнями осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 і 2, осіб з інвалідністю І та ІІ груп та дітей з інвалідністю консульський збір не справляється.

Читати далі

Законодавство

До двох років позбавлення волі за декларування недостовірної інформації чи неподання декларації

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 4651.

«Проектом Закону пропонується посилити кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання декларації шляхом підвищення розмірів санкцій та введення такого виду покарання за вчинення певних кримінальних правопорушень, як обмеження чи позбавлення волі на строк до двох років», – прокоментував Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, аби порушники не змогли уникнути кримінальної відповідальності через застосування інститутів звільнення від неї у зв’язку з дійовим каяттям, передачею особи на поруки, зміною обстановки, меншими строками давності, кримінальні правопорушення, передбачені ст.ст. 366-2 та 366-3, віднесено до корупційних кримінальних.

Окрім того, наразі суб’єктами адміністративної та кримінальної відповідальності за неправдиві відомості у декларації визначають лише осіб, які обіймають посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чи прирівняних до них осіб на момент подання декларації. Натомість на осіб, які припиняють чи припинили виконання вказаних повноважень, обмеження Закону «Про запобігання корупції» не поширюються, адже на момент подання декларації вони не мають статусу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Проектом ці положення врегульовано, а саме – внесено зміни до примітки ст. 172-6 КУпАП і примітки ст. 366-2 КК України задля уточнення хто є суб’єктом відповідних правопорушень.

При цьому суб’єктами правопорушень у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані визнаються службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єкти декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Читати далі

Законодавство

Резиденти «Дія Сіті» – лише юридичні особи, зареєстровані в Україні

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 4303, яким визначаються організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму для ІТ-галузі – «Дія Сіті».

Так, пропонується запровадити низку заходів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки, зокрема:

 • свобода діяльності (всі резиденти мають право самостійно здійснювати господарську діяльність, а також обирати форми її організації та форми співпраці з третіми особами);
 • невтручання держави;
 • презумпція правомірності діяльності резидентів;
 • стабільність – режим запроваджується на 15 років;
 • формальний характер процедури набуття статусу резидента;
 • нова форма співпраці між компаніями та фахівцями – гіг-контракти;
 • додаткові механізми захисту прав на інтелектуальну власність та інвестицій.

Як інформує Міністерство цифрової трансформації, участь у «Дія Сіті» буде добровільною, кожен учасник ринку матиме свободу вибору – режим «Дія City» чи звичайні умови праці.

Вплив держави на резидентів зведений до мінімуму, також визначені критерії вступу – резидентами можуть стати лише юридичні особи, зареєстровані за українським законодавством.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку залучення лікарів-інтернів до виконання заходів, пов`язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)
||
№ Документа: 2820
Дата прийняття: 07.12.2020
Дата набрання чинності: 16.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 271/35893
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку залучення лікарів-інтернів до виконання заходів, пов`язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)
||
№ Документа: 2820
Дата прийняття: 07.12.2020
Дата набрання чинності: 16.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 271/35893
Внутрішній номер документа: Немає