Connect with us

Законодавство

Ліси будуть захищені краще

Опубліковано

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянув і вніс на розгляд ВР проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів» № 7229 від 23 жовтня 2017 р.

Законопроект спрямований на захист лісів України, що виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції, є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах та національним багатством держави.

Запропоновано зміни до Лісового та Земельного кодексів України. В останньому пропонується закріпити, що «зміна цільового призначення, в тому числі земельних ділянок, зайнятих лісами, що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюватиметься за погодженням із Кабінетом Міністрів України».

Проаналізувавши проект, Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, зауважує, що склад земель лісогосподарського призначення є значно ширшим і не може бути обмежений лише частиною земельних ділянок, зайнятих лісами, а погодження з Кабінетом Міністрів України зміни цільового призначення вже передбачено чинною редакцією частини 7 статті 20 Земельного кодексу України.

Щодо запропонованих авторами змін до Лісового кодексу України, новою частиною 3, в якій закріплюється перелік суспільних потреб, що є підставою для зміни цільового призначення земельних лісових ділянок, Головне науково-експертне управління ВР зазначає: «Запропоновані положення не узгоджуються з чинною частиною 1 цієї статті, в якій передбачено, що «зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов’язаних з веденням лісового господарства, провадиться… відповідно до Земельного кодексу України».

В своєму узагальнюючому висновку Головне науково-експертне управління пропонує проект закону  № 7229 повернути на доопрацювання. Водночас, Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує Верховній Раді України проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів», № 7229, за результатами розгляду у першому читанні, прийняти за основу.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.