Connect with us

Законодавство

Лише через електронний аукціон

Опубліковано

Володимир ПОЛЯКОВ,
адвокат, директор ТОВ «ФК «Стандарт Кепітал»

В Україні поміняють механізм реалізації арештованого майна — придбати його можна буде тільки на електронному аукціоні. 

П’ятого лютого Верховна Рада прийняла проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні». Наслідком цього стане певна зміна механізму проведення електронних аукціонів, реалізації арештованого майна та погашення проблемної заборгованості боржника. Передбачається, що це значно полегшить життя кредитора.

Які саме зміни нас чекають? По-перше, реалізація арештованого для стягнення майна буде здійснюватися виключно через електронний аукціон. Порядок проведення аукціону визначатиметься Кабінетом Міністрів за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечуватиме формування та реалізацію державної політики у сфері реалізації майна. По-друге, існує можливість знизити початкову ціну при повторному проведенні електронного аукціону. Й по-третє, після аукціону його організатор видає покупцеві акт про реалізацію предмета іпотеки та надсилає нотаріально засвідчені копії акта іпотекодержателю та іпотекодавцю. На підставі цього документу нотаріус видає покупцеві свідоцтво про придбання майна з електронного аукціону.

Як бачимо, законодавці скасували всі інші засоби реалізації арештованого майна, залишивши тільки електронні торги. Фактично це черговий виток «цифровізації», про яку в нас уже давно говорять. Очевидно, що це зроблено з метою усунути можливості для правопорушень і зловживань, які нерідко спостерігались під час неелектронних аукціонів. Як на мою думку, прийняття цього закону передує початку реалізації наміру Кабміну зробити іпотеку доступною. З 1 березня, як обіцяється, запрацює програма «іпотечного кредитування під 7% річних». Очікується, що це тільки початок – у перспективі планується зниження ставки до 5%. Можливо, це станеться навіть цього року. Дивлячись на все це не дивуєшся, що НБУ має на меті до 2024 року збільшити частку іпотеки у внутрішньому валовому продукті України з 0,7%, які є наразі, до 2%.

Тим не менше, не можна забувати, що ми живемо в країні, де чимало людей вважають нормальним не віддавати борги. Тому, сподіваюся, що скоро ми побачимо наступні кроки влади, метою яких буде захист прав кредитора та боротьба з недобросовісними боржниками.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.