Connect with us

Законодавство

Маркет-мейкер підтримуватиме ліквідність державних облігацій України

Опубліковано

В Міністерстві юстиції України зареєстровано рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Змін до Положення про функціонування фондових бірж» від 16 лютого 2018  р. № 92.

Згідно з цим документом, у Положенні про функціонування фондових бірж з’явилися визначення понять «накопичений купонний (процентний) дохід за облігацією», «процентний пункт», «ціна облігації» та «чиста ціна облігації». При цьому зміниться редакція поняття «поточна ціна цінного папера».

Також, у пункті 5 перший абзац, що регулював питання біржового списку змінився трьома новими абзацами, що регулюватимуть випадки невнесення цінних паперів до біржового списку.

Крім того, пункт 13 доповнено новим підпунктом 13.3 такого змісту:

«Фондова біржа зобов’язана зупинити торги державною облігацією України у режимах торгів, які беруть участь у формуванні поточної ціни цього цінного папера, залежно від ступеня зміни поточної ціни…», а також іще двома підпунктами 13.9, 13.10.

У підпункті 13.9 вказано, що «Фондова біржа встановлює для цінних паперів, які перебувають у лістингу, та/або цінних паперів, які використовуються для розрахунку біржового фондового індексу, граничні значення зміни ціни, сформованої на підставі адресних заявок, у бік збільшення або зменшення не більше ніж на 20% від останньої ціни закриття торговельного дня цінного папера». У підпункті 13.10 говориться, що «Фондова біржа встановлює для державних облігацій України граничні значення зміни ціни, сформованої на підставі адресних заявок, у бік збільшення або зменшення не більше ніж на 10% від останньої ціни закриття торговельного дня цінного папера».

Зміни внесені і у розділ VI. У пункті 3 з’явився новий абзац третій, в якому вказано, що маркет-мейкер повинен виконувати зобов’язання для підтримання ліквідності цінних паперів та інших фінансових інструментів не менше ніж 80% торговельних днів на місяць. До слова, новим, додатковим абзацом, передбачено зобов’язання, які бере на себе маркет-мейкер для підтримання ліквідності державних облігацій України.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Положення про функціонування фондових бірж
||
№ Документа: 92
Дата прийняття: 16.02.2018
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: 16.03.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 324/31776
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Положення про функціонування фондових бірж
||
№ Документа: 92
Дата прийняття: 16.02.2018
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: 16.03.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 324/31776
Внутрішній номер документа: Немає