Connect with us

Законодавство

Медики створять власні професійні палати

На розгляд Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я надійшов проект Закону України «Про основи професійного самоврядування в сфері охорони здоров’я» від 24 квітня 2018 р. № 8250-2.

Відповідно до законопроекту, орган професійного самоврядування у сфері охорони здоров’я буде називатися професійна палата. До палат входитимуть особи, які здійснюють медичну, або фармацевтичну діяльність за галузевою ознакою. Для однієї галузі створюється одна професійна палата рішенням установчої конференції.

Професійні палати будуть утворюватись як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях. Серед органів управління професійними палати законопроект називає Конференцію суб’єктів професійної діяльності, Раду професійної палати, Ревізійну комісію та Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію.

Професійні палати матимуть цілу низку повноважень, головне з яких, – захист професійних прав та інтересів медичних та фармацевтичних працівників в органах державної влади, місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності.

Окрім того, кваліфікаційно-дисциплінарні комісії палат розглядатимуть скарги на суб’єктів професійної діяльності та матимуть право застосувати такі види стягнень:

  1. Попередження;
  2. Тимчасове зупинення професійної діяльності на строк до 3 місяців;
  3. Тимчасове зупинення професійної діяльності на строк від 3 місяців до 1 року;
  4. Позбавлення права на заняття професійною діяльністю.

Порядок зупинення, припинення та відновлення допуску до професійної діяльності при накладенні стягнень визначається Положенням про порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо суб’єкта професійної діяльності.

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.