Законодавство
Мішки з цукром вручну більше не вантажитимуть
Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Правил охорони праці для працівників, зайнятих на цукровому виробництві» від 5 жовтня 2018 р. № 1467.
Затверджені правила поширюється на всіх суб’єктів господарювання, пов’язаних з виробництвом цукру, незалежно від організаційно-правової форми.
Правилами встановлено, що при обслуговувані великогабаритного устаткування, його частин, повинні застосовуватися стаціонарні майданчики з огородженням і сходами. Саме ж обладнання має бути закрите суцільним або сітчаним огородженням на ділянках обертаючих чи рухомих частин, а поверхні, де температура зовнішньої поверхні стінки вище 430 С – теплоізольовані.
Поряд з відповідними дистанційними машинами обов’язково має бути поміщено напис «Обережно, включається автоматично». З іншого боку, місця розташування пускових пристроїв електродвигунів напругою вище 1000 В мають оснащувати діелектричними килимками, а у вологих приміщеннях – ізолюючими підставками.
Всі струмопровідні, електронагрівальні приводи, та проводи у місцях їх з’єднання повинні знаходитись за огорожею так, щоб виключити можливість дотику до частин під напругою.
При роботі з тракторним навантажувачем двері кабіни необхідно блокувати з механізмом підіймання та забороняється експлуатувати його з невідрегульованим граничним вимикачем або без нього чи заходити / виходити з кабіни навантажувача при піднятому у верхнє положення ковші.
Бурякоукладувальні машини повинні забезпечуватися звуковою та світловою сигналізацією, що включається:
- при в’їзді автотранспорту на перекидний майданчик (світлова);
- при фіксуванні в уловлювачах коліс (звукова);
- при пуску конвеєрів бурякоукладача (звукова);
- при переміщенні бурякоукладача (звукова і світлова).
У випадку, коли робота на тракторному навантажувачі під проводами діючих повітряних ліній електропередач дозволяється, то на бурякоукладувальній машині – забороняється.
Окрім такого в Правилах визначено вимоги до безпечної роботи з елеваторами, бурякорізками, пресами, центрифугами, тощо.
Готовий цукор має упаковуватись у мішки, та завантажуватись, укладатися, тощо, саме механізованим способом.
Поліпропіленовий мішок масою 50 кг при механізованому укладанні необхідно розміщувати висотою не більше ніж в 46 рядів, що відповідає 8,5 м.
Укладання таких мішків із колотим рафінадом допускається на висоту не більше 8 рядів; з пиленим кусковим і пресованим з властивістю литого – 7 рядів; із звичайним пресованим рафінадом – 6 рядів.
При безтарному зберіганні цукру має забезпечуватися дистанційне управління поточно-транспортною системою, кондиціювання повітря, регулювання тиску повітря у верхній зоні силосу та автоматичний рівень цукру у силосі.
You must be logged in to post a comment Login