Мішки з цукром вручну більше не вантажитимуть | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Мішки з цукром вручну більше не вантажитимуть

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Правил охорони праці для працівників, зайнятих на цукровому виробництві» від 5 жовтня 2018 р. № 1467.

Затверджені правила поширюється на всіх суб’єктів господарювання, пов’язаних з виробництвом цукру, незалежно від організаційно-правової форми.

Правилами встановлено, що при обслуговувані великогабаритного устаткування, його частин, повинні застосовуватися стаціонарні майданчики з огородженням і сходами. Саме ж обладнання має бути закрите суцільним або сітчаним огородженням на ділянках обертаючих чи рухомих частин, а поверхні, де температура зовнішньої поверхні стінки вище 430 С – теплоізольовані.

Поряд з відповідними дистанційними машинами обов’язково має бути поміщено напис «Обережно, включається автоматично». З іншого боку, місця розташування пускових пристроїв електродвигунів напругою вище 1000 В мають оснащувати діелектричними килимками, а у вологих приміщеннях – ізолюючими підставками.

Всі струмопровідні, електронагрівальні приводи, та проводи у місцях їх з’єднання повинні знаходитись за огорожею так, щоб виключити можливість дотику до частин під напругою.

При роботі з тракторним навантажувачем двері кабіни необхідно блокувати з механізмом підіймання та забороняється експлуатувати його з невідрегульованим граничним вимикачем або без нього чи заходити / виходити з кабіни навантажувача при піднятому у верхнє положення ковші.

Бурякоукладувальні машини повинні забезпечуватися звуковою та світловою сигналізацією, що включається:

  • при в’їзді автотранспорту на перекидний майданчик (світлова);
  • при фіксуванні в уловлювачах коліс (звукова);
  • при пуску конвеєрів бурякоукладача (звукова);
  • при переміщенні бурякоукладача (звукова і світлова).

У випадку, коли робота на тракторному навантажувачі під проводами діючих повітряних ліній електропередач дозволяється, то на бурякоукладувальній машині – забороняється.

Окрім такого в Правилах визначено вимоги до безпечної роботи з елеваторами, бурякорізками, пресами, центрифугами, тощо.

Готовий цукор має упаковуватись у мішки, та завантажуватись, укладатися, тощо, саме механізованим способом.

Поліпропіленовий мішок масою 50 кг при механізованому укладанні необхідно розміщувати висотою не більше ніж в 46 рядів, що відповідає 8,5 м.

Укладання таких мішків із колотим рафінадом допускається на висоту не більше 8 рядів; з пиленим кусковим і пресованим з властивістю литого – 7 рядів; із звичайним пресованим рафінадом – 6 рядів.

При безтарному зберіганні цукру має забезпечуватися дистанційне управління поточно-транспортною системою, кондиціювання повітря, регулювання тиску повітря у верхній зоні силосу та автоматичний рівень цукру у силосі.

Законодавство

Поліцейських-курсантів заохочуватимуть додатковою відпусткою до 5 діб

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Положення про повноваження ректора закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських, із застосування заохочень і дисциплінарних стягнень» від 5 березня 2019 р. № 209.

Повноваження ректора поширюються на поліцейських, щодо яких він є безпосереднім та прямим керівником, які здобувають вищу освіту або проходять у закладі вищої освіти МВС первинну професійну підготовку поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліцію.

Повноваження ректора із застосування заохочень і дисциплінарних стягнень поширюються на поліцейських, щодо яких він є безпосереднім та прямим керівником (начальником), здобувають вищу освіту або проходять у ЗВО МВС первинну професійну підготовку поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліцію.

Ректор має право застосовувати такі види заохочень (зокрема передбачені ст. 6 Дисциплінарного статуту Нацполіції, затвердженого Законом № 2337-VIII):

  • дострокове зняття накладеного ним дисциплінарного стягнення;
  • занесення на дошку пошани;
  • заохочення цінним подарунком.

Також, до поліцейських, щодо яких ректор є прямим керівником та до курсантів денної форми навчання можуть застосовуватися заохочення у вигляді грошової винагороди, а виключно поліцейським-курсантам здобувачів вищої освіти у ЗВО МВС може бути надана додаткова оплачувана відпустка до 5 діб.

Попри це ректор уповноважений вносити Міністру внутрішніх справ подання про нагородження поліцейських державними нагородами України, відзнаками ВРУ та Кабміну, але після погодження керівником Нацполіції.

З приводу дисциплінарних стягнень (ст. 13 Дисциплінарного статуту), ректор ЗВО МВС вправі застосовувати:

  • зауваження;
  • догану та/або сувору догану.

Додатково, виключно до безпосередніх підлеглих поліцейських, ректор має право застосувати попередження про неповну службову відповідність; пониження в спеціальному званні на один ступінь чи звільнити з посади.

Виключно до поліцейських, які здобувають вищу освіту, ректор може призначити поза чергою в наряд (до 5 нарядів); видати наказ про звільнення зі служби в поліції курсантів, яким первинне звання молодшого складу поліції присвоєно керівником ЗВО МВС; а до поліцейських, які проходять первинну професійну підготовку – призначити до 5 нарядів.

Поліцейські, які здобувають вищу освіту у ЗВО МВС на денній формі навчання, до яких застосовано дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади (крім курсантів, первинне звання молодшого складу поліції яким присвоєно керівником ЗВО МВС), відраховуються із закладу освіти із подальшим направленням до територіального органу Нацполіції, з яким укладено контракт про здобуття освіти.

Читати далі

Законодавство

Сповивальні столики розмістять в усіх громадських закладах

Опубліковано

on

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомило про обов’язкову наявність сповивальних столиків для немовлят.

Така норма міститься у нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» та діє з 1 квітня 2019 р. Вимога про наявність таких столиків повинна застосовуватися під час проектування громадських закладів, зокрема стосується нового будівництва та реконструкції об’єктів.

В нових ДБН чітко прописано, що в усіх громадських закладах у туалетах мають обов’язково передбачати зручні сповивальні столики, які розміщуватимуться в окремих санітарних приміщеннях для маломобільних груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю, поруч із туалетами загального користування.

Згідно з ДБН, площа санітарного приміщення має становити 6-9 кв. м. Разом з тим, приміщення будуть облаштовані аварійною сигналізацією та системою оповіщення.

Читати далі

Законодавство

До митниці вже не треба подавати дозвіл на ввезення медичних спецзасобів

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення і ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв спеціального призначення» від 27 лютого 2019 р. № 311.

Виключено п. 8 Порядку видачі дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, затвердженого постановою Уряду від 8 квітня 2015 р. № 184, за яким раніше Міноборони подавало до ДФС в електронному вигляді дані про видані дозволи.

Згідно з новим п. 10 не допускається видача Радіочастотним органом дозволу на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціального призначення, якщо вони мають походження з країни, визнаної державою-окупантом/-агресором щодо України, або ввозяться з території держави-окупанта/агресора та/або з окупованої території України.

У п. 3 Порядку ввезення з-за кордону, придбання, встановлення та експлуатації радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв спеціального призначення, затвердженого Постановою № 184, уточнено, що для ввезення з-за кордону таких засобів та пристроїв більше не потрібен документ про підтвердженням відповідності.

Виключено п.п. 4 і 5, якими також було врегульовано перелік з 2 документів (дозволу та про відповідність) для подачі в межах здійснення митного контролю, та вказано, що під час митного оформлення до митного органу мав бути поданий дозвіл на ввезення.

Також виключено п.п. 7 та 8 щодо взаємодії між Міноборони та ДФС.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Правил охорони праці для працівників, зайнятих на цукровому виробництві
||
№ Документа: 1467
Дата прийняття: 05.10.2018
Дата набрання чинності: 04.12.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 05.11.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1250/32702
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.