Connect with us

Законодавство

Мову газет і журналів визначатимуть не засновники, а закон?

На розгляд Комітету Верховної ради України з питань культури і духовності направлено проект Закону України «Про внесення змін до статті 24 Закону України «Про засади державної мовної політики» щодо розширення сфери застосування української мови в друкованих засобах масової інформації» від 8 лютого 2018 р. № 8018.

Проект передбачає, що друковані засоби масової інформації в Україні видаються державною мовою (в чинній редакції мова визначається засновниками), крім винятків визначених законом.

Видання друкованих засобів масової інформації, засновниками яких є органи державної влади і місцевого самоврядування, державні й комунальні підприємства, установи та організації, інші суб’єкти господарювання державної і комунальної форм власності, здійснюється державною мовою та мовами корінних народів України.

Для друкованих засобів масової інформації приватної форми власності допускається не більш як 50 відсотків тиражу іншою мовою (вимога не поширюється на офіційні мови ЄС).

Друкований засіб масової інформації, виданий не державною мовою, продаватиметься разом із примірником українською мовою.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.