Connect with us

Законодавство

Митні перевірки відновлять 1 травня

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон щодо особливостей здійснення митного контролю та митного оформлення окремих категорій товарів (законопроект № 9456).

Зокрема новою частиною ст. 232 Митного кодексу України визначено, що митний контроль та митне оформлення біометану, що переміщується трубопровідним транспортом через митний кордон України за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України з питань митної справи для природного газу.

Митне оформлення біометану здійснюється на підставі відомостей щодо обсягів біометану, який під час переміщення трубопровідним транспортом за своїми фізико-хімічними характеристиками може бути заміщений відповідним обсягом природного газу або їх сумішшю, за кожним пунктом приймання-передачі газу окремо.

Декларант для здійснення митного оформлення обсягів біометану, що переміщується трубопровідним транспортом через митний кордон України за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), повинен подати митному органу у порядку, визначеному цим Кодексом:

– періодичну митну декларацію, яка містить відомості про номер облікового запису щодо виробника біометану в реєстрі біометану, передбаченому ст. 8-1 Закону України «Про альтернативні види палива»;

Читайте також: Набрали чинності закони щодо ціноутворення в оборонних закупівлях та онлайн-комунікації з платниками податків

– додаткову митну декларацію, яка містить відомості про гарантію походження біометану, передбачену ст. 8-2 Закону України «Про альтернативні види палива», на відповідний обсяг біометану.

Митне оформлення обсягу біометану, що переміщується трубопровідним транспортом через митний кордон України за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), здійснюється за умови дотримання вимог ст. 8-3 Закону України «Про альтернативні види палива».

Для обліку такого товару застосовуються значення об’єму в одиницях вимірювання, що базуються на одиницях енергії, на  підставі даних у точках входу та у точках виходу, що розташовані на митному кордоні України.

Внесено й зміни до ст. 351, п. 9-12 розд. ХХІ Кодексу щодо митних перевірок, а також розд. ХХІ доповнено п. 9-34, яким встановлено особливості проведення з 1 травня 2024 р. до припинення або скасування воєнного стану митними органами документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань митної справи, у тому числі щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.