Connect with us

Законодавство

Мито й інші податки можна сплатити валютою

Опубліковано

Вступила в силу постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями» від 2 січня 2019 р. № 2.

Визначено, що банки, небанківські фінансові установи, оператори поштового зв’язку здійснюють валютно-обмінні операції та торгівлю банківськими металами за курсами валют, що діють на час проведення операції.

Банки здійснюють операції з оформленням квитанцій у 2 примірниках, один з яких за письмовою згодою клієнта може не виготовлятись, а другий оформлюється та зберігається у вигляді паперового або електронного документа в банку.

Квитанція повинна бути видана касиром не пізніше завершення операцій щодо обміну валюти чи купівлі банківських металів. Операція сторно може бути здійснена протягом 15 хвилин в разі звернення клієнта з відмовою від раніше здійсненої валютно-обмінної операції.

Згадані установи мають право здійснювати валютно-обмінні операції та операції з банківськими металами на суму (в еквіваленті), що перевищує незначний розмір, тобто до 150 тис грн, яка відповідно до ст. 15 Закону від 24 листопада 2018 р. № 2418-VIII не підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу.

Здійснення переказів іноземної валюти без відкриття рахунку в межах України для виплати їх готівкою без зарахування на поточний рахунок фізичної особи у валюті забороняється. У разі, коли в 1 робочий день сума переказу не перевищує незначний розмір, то фізичні особи мають право не використовувати рахунок при здійсненні переказу валюти за поточними неторговельними операціями.

Резиденти – юридичні особи і ФОП, представництва юридичних осіб – нерезидентів можуть здійснювати оплати витрат на відрядження працівників, представницьких витрат на організацію офіційних заходів за кордоном, із використанням знятої для цих цілей із власних поточних рахунків готівкової іноземної валюти.

Готівка може використовуватись також для оплати експлуатаційних витрат, пов’язаних з обслуговуванням транспортних засобів за кордоном.

Нерезиденти – фізичні особи, та представники нерезидентів – суб’єктів підприємницької діяльності, мають право здійснювати розрахунки як у гривні, так і в іноземній валюті, на територіях митниць для:

  1. сплати консульських зборів для відкриття віз для в’їзду в Україну;
  2. оплати послуг з обов’язкового медичного страхування та страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;
  3. оплати товарів і послуг у зоні, звільненій від сплати мита і податків;
  4. сплати мита, інших податків та фінансових санкцій відповідно до митного законодавства України.

Розрахунки за п. 3, 4 можуть проводити в іноземній валюті також громадяни України.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями
||
№ Документа: 2
Дата прийняття: 02.01.2019
Дата набрання чинності: 07.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями
||
№ Документа: 2
Дата прийняття: 02.01.2019
Дата набрання чинності: 07.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає