Connect with us

Законодавство

На лікування за кордон – державним коштом

Опубліковано

Прийнято постанову КМУ № 1079 «Про забезпечення організації направлення громадян України для лікування за кордон», згідно з якою  направленню для лікування за кордон підлягають громадяни України за умови неможливості надання необхідної медичної допомоги закладами охорони здоров’я України, що підтверджується висновком групи експертів МОЗ відповідного профілю.

Направлення громадян для лікування за кордон ініціюється обласними, центральними районними (міськими) лікарнями, а також закладами охорони здоров’я України, підпорядкованими міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади.

Клопотання щодо необхідності лікування за кордоном надсилаються відповідними закладами охорони здоров’я до Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Вищезазначені органи, забезпечують підготовку та подання Комісії МОЗ з питань направлення на лікування за кордон для розгляду такі документи:

  1. заяву громадянина, який потребує лікування за кордоном (або його законного представника), за формою, затвердженою МОЗ;
  2. виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
  3. лист-направлення від Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади за формою, затвердженою МОЗ;
  4. документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання громадянина, і довідку про склад сім’ї або осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, будинку;
  5. відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми отриманих доходів і довідки про доходи громадянина та членів його сім’ї;
  6. згоду на обробку персональних даних відповідно до законодавства;
  7. зобов’язання громадянина або його законного представника подати (не пізніше ніж через місяць з часу повернення хворого на територію України після проведеного лікування за кордоном за направленням Комісії МОЗ) до МОЗ письмову інформацію (звіт) про обсяги проведеного лікування та обсяги коштів, витрачених на лікування пацієнта, надану іноземним закладом охорони здоров’я, або у разі неможливості отримання пацієнтом від зазначеного закладу інформації про обсяги таких коштів – письмову відмову, надану закладом.

Після надходження до МОЗ вищевказаних документів, МОЗ не пізніше ніж протягом трьох робочих днів звертається до групи експертів МОЗ відповідного профілю стосовно підготовки висновку щодо неможливості надання необхідної допомоги закладами охорони здоров’я України. Група експертів МОЗ надає МОЗ відповідний висновок не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів.

Комісія МОЗ приймає рішення про взяття на облік громадянина з метою направлення на лікування за кордон до іноземних закладів охорони здоров’я клінік, з якими наявні письмові домовленості (угоди, договори, меморандуми) про співпрацю у сфері охорони здоров’я та забезпечення лікування громадян у таких закладах (клініках).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.