Connect with us

Законодавство

На стадіоні під час футбольного матчу може перебувати не більше 200 осіб

Опубліковано

Набрала чинності постанова Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 26 травня 2020 р. № 27.

Футбольні матчі організовуються в регіонах, в яких запроваджено послаблення протиепідемічних заходів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392, а також відсутні додатково встановлені обмеження органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню матчу.

Футбольні клуби зобов’язані призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів, та повідомити про них головного державного санітарного лікаря відповідного регіону.

Футбольні клуби забезпечують опитування на наявність симптомів респіраторної хвороби, вимірювання температури тіла перед кожним тренуванням та кожним матчем для учасників матчу, офіційних осіб матчу та осіб, що забезпечують організацію спортивних змагань. Особи, в яких при проведенні опитування виявлено ознаки респіраторної хвороби або виявлено температуру тіла понад 37,2° C, не допускаються до стадіону.

Особи, хворі на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та особи, щодо яких встановлено в процесі епідеміологічного розслідування підозру на інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають самоізоляції або госпіталізації в порядку, визначеному галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я та відсторонюються від участі в турнірі на час самоізоляції або хвороби.

Футбольні клуби організовують проведення тестування методом полімеразної ланцюгової реакції членів команди, арбітрів, відеоасистентів арбітражу кожні 14 днів з метою зменшення ризиків поширення хвороби.

Одночасно на всій території стадіону можуть перебувати не більше 200 осіб. Ці особи повинні бути не молодші за 18 та не старші за 60 років. Клуб-господар повинен на вимогу надати представнику Української асоціації футболу та уповноваженим представникам державної влади список присутніх на стадіоні осіб із зазначенням дати народження та функцій у організації та проведенні матчу.

Під час перебування в приміщенні учасники та офіційні особи матчу зобов’язані дотримуватись обмеження не більше однієї особи на 10 кв. м. площі приміщення.

Під час перебування на території стадіону учасники зобов’язані використовувати респіратори або захисні маски, крім футболістів, головних тренерів, бригади арбітрів під час безпосереднього перебування на футбольному полі, коментаторів та відеоасистентів арбітражу за умови встановлення між робочими місцями роздільних екранів.

Підготовчі та установчі роботи в день матчу повинні бути завершені до того, як команди та арбітри прибудуть на стадіон.

При організації матчу забезпечується відсутність скупчення людей. Вихід команд на поле має відбуватися:

  • розділений за часом, без збору та традиційного виходу;
  • без супроводу дітей;
  • без рукостискань;
  • без загального шикування команд.

Після закінчення матчу прес-центр та змішана зона залишаються зачиненими. Допускається перебування у кімнаті допінг-контролю виключно визначених жеребом футболістів та офіцера допінг-контролю.

Прес-конференція проводиться у віртуальному режимі. За рішенням клубу-господаря матчу допускається проведення прес-конференції із журналістами за умови використання учасниками засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів. Кількість учасників прес-конференції повинна не перевищувати однієї особи на 10 метрів квадратних приміщення, де проводиться прес-конференція.

Дозволяється використання місць загального користування (роздягальні, душові) тільки невеликими групами при дотриманні дистанції в 2 метри. Рекомендується прийняття душу вдома / у готелі.

Від’їзд команд та арбітрів зі стадіону відбувається окремо одна від іншої. Від’їзд офіційних осіб матчу відбувається окремо від команд.

Забороняється:

  • функціонування фітнес-барів, спа-зон, надання послуг масажу (крім спортивного розігріву спортсменів безпосередньо перед виходом на футбольне поле);
  • централізоване харчування в місці проведення матчу.

Окрім цього, встановлено вимоги до організатора матчу.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
||
№ Документа: 27
Дата прийняття: 26.05.2020
Дата набрання чинності: 26.05.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
||
№ Документа: 27
Дата прийняття: 26.05.2020
Дата набрання чинності: 26.05.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає