Connect with us

Законодавство

На «євробляхах» не можна таксувати

Опубліковано

Набрали чинності Закони України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» від 8 листопада 2018 р. № 2612-VIII та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» від 8 листопада 2018 р. № 2611-VIII.

Зміни в Митному кодексі

Новим абз. 3 ч. 4 ст. 380 Митного кодексу транспорт до 3,5 т, що ввозиться резидентами України у зв’язку з виконанням своїх обов’язків за укладеними трудовими договорами з підприємствами-нерезидентами вважаються транспортними засобами особистого користування. Тимчасове ввезення резидентами на митну територію України таких авто дозволяється на строк до 10 діб.

Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації (ч. 8 ст. 380 МК).

Згідно зі  змінами до ч. 1 ст. 381 МК громадянам надано дозвіл на поміщення у митному режимі транзиту транспортних засобів особистого користування з метою прохідного транзиту замість просто транзиту.

Новою ч. 4 ст. 469 МК встановлено, що передача транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб, а так само використання такого авто для цілей отримання доходів в Україні – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім цього встановлено нові штрафні санкції за порушення строків. Зокрема, штраф за перевищення строку переміщення авто в режимі транзиту від 10 до 20 діб складе 8 500,00 грн, а від 20 до 30 діб – 85 000,00 грн.

Щоб контролювати тимчасово ввезені чи у режимі транзиту авто, між органами доходів і зборів, ДПС та Нацполіцією здійснюється автоматизований обмін інформацією про такі транспортні засоби та громадян, які ввозили транспорт (ч. 5 ст. 452 МК).

За доповненням до Закону «Про національну поліцію», поліція зобов’язана письмово інформувати органи доходів і зборів про виявлення нецільового використання та/або передачі транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених чи поміщених у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили ці авто, а також про виявлення розкомплектування таких транспортних засобів.

Зміни в Податковому кодексі

Змінами до Податкового кодексу України новою операцією з підакцизними товарами, яка звільняється від оподаткування визнано ввезення та реалізація на митній території України кузовів до автомобілів легкових, за умови подальшого виготовлення з них автомобілів, зазначених у товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД.

Акцизний податок з автомобілів легкових та інших моторних транспортних засобів, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, обчислюється згідно із пп. 215.35-1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ за ставкою податку для відповідного авто, що визначається за формулою «Ставка = Ставка базова х Кдвигун х Квік»

Так, ставка базова вираховується так:

  • 50 євро – для авто з двигуном з іскровим запалюванням до 3 тис кубів;
  • 100 євро – двигун з іскровим запалюванням понад 3 тис кубів;
  • 75 євро – двигун із запалюванням від стиснення до 3 500 кубів;
  • 150 євро – двигун із запалюванням від стисненням понад 3 500 кубів.

Кдвигун – коефіцієнт, що визначається діленням об’єму циліндрів двигуна в куб. см на 1000 куб. см.

Квік – коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (наприклад, нове авто використовуване до 1 року має коефіцієнт 1).

Окрім того встановлено, що протягом 90 календарних днів з  дня набрання чинності Законом № 2611-VIII ставки податку для транспортних засобів визначаються із застосуванням коефіцієнта 0,5 (п. 20 підрозділу 5 Перехідних положень) у разі ввезення на митну територію України фізичною особою для власного використання в кількості один легковий транспортний засіб на таку особу.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України
||
№ Документа: 2612-VIII
Дата прийняття: 08.11.2018
Дата набрання чинності: 25.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України
||
№ Документа: 2612-VIII
Дата прийняття: 08.11.2018
Дата набрання чинності: 25.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає