Нацбанк подбав, аби силовикам вистачило готівки | LexInform - Правові новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Нацбанк подбав, аби силовикам вистачило готівки

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Національного банку України «Про затвердження Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період» від 5 травня 2018 р. № 51.

Положення регламентує основні вимоги до організації роботи з готівкою структурних підрозділів Національного банку та уповноважених на зберігання запасу готівки банків в особливий період.

Банки, які у зв’язку із настанням особливого періоду зупинили або припинили свою діяльність, зобов’язані вивезти всю готівку із сховищ до визначених підрозділів грошового обігу в регіонах, підрозділу Національного банку, відповідального за зберігання та перевезення цінностей, або уповноважених банків у терміни, установлені рішенням Правління Національного банку.

Підрозділ НБУ, відповідальний за грошовий обіг, зобов’язаний щомісяця перевіряти наявність достатніх готівкових резервів.

Касові та/або емісійні операції в підрозділах грошового обігу в регіонах, підрозділі Національного банку, відповідальному за зберігання та перевезення цінностей, уповноважених і залучених банках, проводяться на підставі документів, оформлених засобами системи автоматизації банку.

Підприємства зобов’язані узгоджувати з уповноваженим банком розрахунок ліміту залишку готівки в касі, не мають права накопичувати готівку в касах для здійснення  будь-яких виплат в майбутньому та зобов’язані здавати її до банків у повному обсязі. Виняток – підрозділи силових структур мають право за межами пунктів постійної дислокації одержувати та зберігати готівку для виплати військовослужбовцям грошового забезпечення, але не більше 10 робочих днів.

Уповноважені та залучені банки в особливий період здійснюють систематичний облік підприємств та організацій, які мають постійну готівкову виручку.

Положення покликане забезпечити стабільну роботу банківської системи України з готівкою в умовах особливого періоду та безперебійного забезпечення економіки, а також Збройних Сил України та інших силових структур готівковими коштами.

Законодавство

Робоча група високопосадовців береться розділяти ДФС

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику» від 27 грудня 2018 р. № 1202.

До складу робочої групи увійшли:

 • Міністр фінансів – як голова міжвідомчої групи;
 • заступник Міністра фінансів – заступник голови;
 • Голова ДФС – заступник голови міжвідомчої робочої групи;
 • Міністр Уряду;
 • Голова НАДС;
 • Голова ДРС та інші висовкопосадовці.

Міжвідомча група є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабміну, який підготує пропозиції щодо реформування системи органів з реалізації податкової та митної політики.

До участі у роботі групи можуть залучати представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, а також представників міжнародних організацій та незалежних експертів.

Запрошені особи, залучені до роботи міжвідомчої групи, мають право участі в обговоренні питань, що розглядатимуться на засіданнях, без права голосу під час прийняття рішень.

Читати далі

Законодавство

Перша допомога при передозуванні опіоїдами : має знати кожен!

Опубліковано

on

От

Вступив в дію наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16 червня 2014 року № 398» від 8 жовтня 2018 р. № 1833.

Наказом № 398 затверджено низку Порядків надання домедичної допомоги постраждалим від різних ситуацій .

Зокрема, до п. 1 Наказу додали новий пп. 29, яким затверджений новий «Порядок надання домедичної допомоги особам при підозрі на передозування опіоїдами».

Ознаками передозування опіоїдами є:

 • ускладнене/пригнічене дихання (дихання менш як 10 – 12 вдихів за хвилину) або зупинка дихання;
 • ослаблення або зникнення пульсу;
 • зниження рівня або втрата свідомості;
 • суттєве звуження очної зіниці (діаметр менш як 2 мм);

Під час надання домедичної допомоги необхідно:

 • переконатись у відсутності небезпеки для себе, оточення та потерпілого;
 • провести огляд особи, визначити притомна чи ні;
 • викликати бригаду екстреної медичної допомоги;
 • за потреби – зафіксувати постраждалого у стабільному положенні;
 • якщо потерпілий непритомний, забезпечити прохідність верхніх дихальних шляхів;
 • у разі блювання, судом або порушеного дихання повернути постраждалого на бік та за потреби очистити дихальні шляхи від блювотних мас та всього іншого;
 • перевірити наявність дихання за допомогою прийому «чути, бачити, відчувати». Якщо виникли сумніви щодо дихання є – розпочати проведення серцево-легеневої реанімації;
 • установити, чи є особа з підвищеним ризиком передозування опіоїдами.
 • за можливості уточнити, що саме та в якій кількості приймав постраждалий;
 • установити, чи є у особи ознаки, які вказують на передозування опіоїдами;
 • у разі виявлення ознак підвищеного ризику передозування – застосувати налоксон;
 • після введення налоксону продовжувати проводити серцево-легеневу реанімацію;
 • якщо дихання та свідомість не відновилися протягом 3 – 5 хв. – повторно ввести антидот (налоксон);
 • забезпечити постійний нагляд за потерпілим до приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

Особами з підвищеним ризиком передозування опіоїдами є:

 • особи, які залежні від опіоїдів чи мають знижену толерантність;
 • особи, які застосовують опіоїди за призначенням;
 • особи, які застосовують опіоїди в комбінації зі снодійними та седативними речовинами;
 • особи, які застосовують опіоїди та мають тяжкі захворювання;
 • особи, які вживають наркотичні засоби шляхом ін’єкцій;
 • особи, які спільно проживають із залежними від опіоїдів;
 • і под.

Читати далі

Законодавство

Прогульників і двійочників звільнять з кримінально-виконавчих органів

Опубліковано

on

От

Вступив у силу наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Положення про проходження первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України» від 26 грудня 2018 р. № 4091/5.

Первинна професійна підготовка полягає у цільовому формуванні у новопризначених осіб рядового і начальницького складу комплексу професійних компетентностей, необхідного для опанування нового виду професійної діяльності, досягнення належного рівня виконання службових обов’язків.

Працівники, які вперше прийняті на службу в територіальні органи Мінюсту чи ДКВС, зобов’язані пройти підготовку у закладах освіти сфери управління Міністерства.

Водночас підвищення кваліфікації є видом професійного навчання, яке необхідно проходити працівникам не рідше 1 разу на 3 роки чи перед призначенням на керівну посаду або ж вищу керівну посаду, ніж займана.

Направлення осіб до закладів освіти для проходження професійної підготовки чи перепідготовки здійснюється за наказами керівництва Адміністрації ДКВС, міжрегіональних управлінь Мінюсту, установ ДКВС, а опісля працівники складатимуть підсумковий контрольний іспит комісії у складі керівного персоналу закладу освіти та представників Мінюсту.

Працівників які пропускали заняття без поважних причин, порушували дисципліну чи не склали іспит, не лише відрахують із закладу освіти, а й звільняють зі служби.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період
||
№ Документа: 51
Дата прийняття: 05.05.2018
Дата набрання чинності: 11.05.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.