Connect with us

Законодавство

НБУ призначатиме кураторів до проблемних банків

Опубліковано

Набрала чинності постанова правління Національного банку України «Про затвердження Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду» від 6 грудня 2018 р. № 135.

Безвиїзний банківський нагляд здійснюється уповноваженими підрозділами НБУ у формі:

  • поточного моніторингу фінансового стану банку та показників банківської групи з урахуванням ризик-орієнтованого підходу;
  • оцінки банку під час здійснення безвиїзного банківського нагляду на підставі оцінки рівня ризиків та якості управління ризиками;
  • камеральної перевірки.

Підрозділ банківського нагляду має право запитувати в банку або інших осіб, стосовно яких Нацбанк здійснює наглядову діяльність, письмові пояснення, інформацію та документи щодо проведених операцій та з окремих питань діяльності, а також інформацію про пов’язаних із банком осіб, внутрішньобанківські документи. Для цього подається відповідний запит НБУ.

Керівник установи зобов’язаний забезпечити надання на запит підрозділу нагляду письмових пояснень, достовірної інформації та документів у визначеному форматі, структурі, обсягах та в установлений у запиті строк.

Камеральна перевірка проводиться, якщо результати аналізу статистичної звітності банку, інші документи чи звіти можуть свідчити про недотримання установою банківського законодавства, та коли за результатами оцінки банку під час здійснення безвиїзного банківського нагляду встановлені ризики існування загрози втрати капіталу та ліквідності банку.

Камеральна перевірка проводиться без попереднього повідомлення банку.

За результатами камеральної перевірки складається довідка про перевірку у 2 примірниках, яка має містити загальну інформацію, висновки, результати перевірки, інформацію про виявлені порушення, недоліки, які мають вплив на діяльність банку.

Особливий режим контролю, з метою посиленого нагляду, з призначенням куратора банку запроваджується якщо:

  • виявлено факти здійснення ризикової діяльності, порушень банківського законодавства, навіть якщо це не призвело до погіршення фінансового стану банку;
  • виникла чи виявлена реальна загроза невиконання банком зобов’язань перед вкладниками чи іншими кредиторами банку; тощо.

Національний банк в такому режимі має право заборонити використання для розрахунків прямих кореспондентських рахунків, проводити розрахунки в системі електронних платежів НБУ через консолідований кореспондентський рахунок, та здійснювати початкові платежі з урахуванням наявності коштів на кореспондентському рахунку банку та змісту платежів.

Протягом 14 календарних днів із дня запровадження особливого режиму банк  зобов’язаний подати до НБУ план заходів з поліпшення фінансового стану банку чи усунення недоліків у діяльності із зазначенням строків їх виконання.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду
||
№ Документа: 135
Дата прийняття: 06.12.2018
Дата набрання чинності: 11.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду
||
№ Документа: 135
Дата прийняття: 06.12.2018
Дата набрання чинності: 11.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає