Connect with us

Законодавство

Не більше 10 депутатських запитів за один пленарний тиждень

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення депутатських запитів» від 17 жовтня 2019 р. № 206-IX.

Законом внесено зміни до ст. 139 Регламенту Верховної Ради України, відповідно до яких підписані Президентом України закони не лише публікуються в газеті «Голос України» та у Відомостях Верховної Ради України, а й також оприлюднюються на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Публікація законів та інших актів Верховної Ради у згаданих друкованих засобах масової інформації та їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Верховної Ради є відповідно офіційним опублікуванням та офіційним оприлюдненням.

Зміненою ст. 224 Регламенту визначено, що на одному пленарному тижні може бути внесено не більше десяти депутатських запитів одного народного депутата.

Головуючий на пленарному засіданні у п’ятницю оголошує загальну кількість та короткий зміст депутатських запитів, внесених протягом пленарного тижня, та інформує Верховну Раду про кількість депутатських запитів, внесених відповідно до органів ВРУ, до КМУ, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності.

Тексти депутатських запитів до Президента України, до відповідних органів або посадових осіб, до яких їх звернуто, та тексти відповідей на депутатські запити розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради після знеособлення персональних даних відповідно до вимог законодавства про захист персональних даних, протягом п’яти робочих днів після їх направлення. Тексти відповідей на депутатські запити розміщуються на офіційному веб-сайті ВРУ протягом п’яти робочих днів після їх одержання.

Якщо в депутатському запиті або у відповіді на депутатський запит міститься інформація з обмеженим доступом, текст такого запиту або такої відповіді на офіційному веб-сайті Верховної Ради не розміщується.

Законом також внесені зміни до ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України» якими визначено, Верховна Рада України приймає рішення про направлення депутатського запиту до Президента України більшістю конституційного складу ВРУ (раніше – однією п’ятою від її конституційного складу.).

Новою редакцією ст. 25 встановлено обов’язок народного депутата перед вступом на посаду та протягом строку депутатських повноважень щорічно, до 1 квітня, подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи (раніше подавали за місцем роботи), уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Законодавство

Держкіно виконуватиме зобов’язання, що випливають із членства в Eurimages

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 3 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях» від 1 липня 2020 р. № 562.

Пункт 3 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна» від 13 вересня 2002 р. № 1371, доповнено позицією:

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («Eurimages») – МКІП, Держкіно.

Читати далі

Законодавство

Затверджено Порядок присвоєння спеціальних звань у ДБР

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання присвоєння спеціальних звань рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і класними чинами» від 27 травня 2020 р. № 564.

Відповідно до затвердженого Порядку спеціальне звання осіб начальницького складу Державного бюро розслідувань може бути первинним або черговим.

Для осіб молодшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання капрала Державного бюро розслідувань.

Для осіб середнього начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання лейтенанта Державного бюро розслідувань, а у випадках, передбачених цим Порядком, – молодшого лейтенанта Державного бюро розслідувань.

Для осіб старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання майора Державного бюро розслідувань.

Черговим спеціальним званням є спеціальне звання, наступне за тим, яке має особа рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань.

Граничні спеціальні звання рядового і молодшого, середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюються Директором Державного бюро розслідувань.

Спеціальне звання вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюється Президентом України.

Старшинство та послідовність спеціальних звань рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається відповідно до ст. 14-2 Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

Спеціальні звання рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань присвоюються особам, прийнятим на службу в Державне бюро розслідувань, з урахуванням їх особистих, ділових та моральних якостей, освітнього і професійного рівня, службового досвіду та інших умов, передбачених цим Порядком.

Також визнано такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України «Питання присвоєння спеціальних звань начальницького складу та співвідношення між військовими (спеціальними) званнями, класними чинами та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань» від 15 січня 2020 р. № 13.

Читати далі

Законодавство

Залишки коштів за житлові субсидії та пільги на оплату ЖКП перерахують у наступний бюджетний період

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. N 1101» від 25 червня 2020 р. № 520.

Змінами до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» від 24 грудня 2019 р. № 1101 встановлено, що невикористані залишки коштів за надані житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що утворилися на кінець бюджетного періоду 2019 р. на поточних рахунках із спеціальним режимом використання, відкритих в органах Казначейства, суб’єкти господарювання перераховують протягом наступного бюджетного періоду (раніше – в останній робочий день такого періоду) на поточні рахунки, відкриті в банківських установах на їх ім’я.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення депутатських запитів
||
№ Документа: 206-IX
Дата прийняття: 17.10.2019
Дата набрання чинності: 01.02.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення депутатських запитів
||
№ Документа: 206-IX
Дата прийняття: 17.10.2019
Дата набрання чинності: 01.02.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає