Connect with us

Законодавство

Не менше 90 євро за 1000 шт. сигарет – мінімальне акцизне зобов’язання у 2028 р.

Опубліковано

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби».

Як прокоментували у Міністерстві фінансів України, перегляд акцизів на тютюн відбувається з метою гармонізації національного законодавства до вимог Євросоюзу. З 2018 р. в Україні працює план підвищення акцизу на тютюнові вироби на 20% щороку. Цей план мав у 2025 р. забезпечити виконання вимог Директиви ЄС щодо мінімального акцизного податкового зобов’язання – не менше ніж 90 євро за 1000 шт. сигарет. Але через процеси девальвації, зокрема, викликані війною, у 2025 р. акциз на сигарети досягне лише рівня 70 євро.

Читайте також: Європейське маркування пропонують запровадити для засобів захисту рослин

Тобто чинний графік не дозволяє досягти рівня оподаткування встановленого у ЄС, тому виникла необхідність переглянути ставки акцизного податку, з метою поступового, до 2028 р., досягнення мінімального рівня встановленого Директивою ЄС.

Вираження у євро ставок акцизного податку на тютюнові вироби рекомендовано Міжнародним валютним фондом в межах програми Механізму розширеного фінансування (The Extended Fund Facility) та передбачено Національною стратегією доходів.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.