Connect with us

Законодавство

Не всім публічним особам слід встановлювати високий рівень ризику: рекомендації НБУ

Опубліковано

Національний банк у листі від 6 лютого 2024 р. рекомендував фінансовим установам застосовувати ризик-орієнтований підхід під час роботи з національними політично значущими особами (Politically Exposed Persons, PEP) та мати динамічну систему управління ризиками, яка дозволятиме оперативно виявляти, аналізувати інформацію про РЕР та вживати адекватних заходів щодо цієї категорії клієнтів.

Встановлення всім без винятку клієнтам, які належать до категорії РЕР, високого рівня ризику або відмова у встановленні ділових відносин лише на підставі факту виконання особою визначних публічних функцій не відповідає ризик-орієнтованому підходу, суперечить Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Фінансові установи повинні розробити належні скорингові процедури, які дадуть змогу адекватно оцінювати ризик клієнтів, уключаючи РЕР. 

Читайте також: Банки, фінансові компанії та кредитні спілки звітуватимуть про активні операції

Водночас у листі надано рекомендації для фінансових установ з метою забезпечення належного застосування ними ризик-орієнтованого підходу щодо РЕР, наведено перелік ознак, які можуть свідчити про наявність впливу політично значущої особи, що ця особа може ще мати, та які можуть бути факторами для підвищення рівня ризику відмивання коштів/фінансування тероризму цій категорії клієнтів.

Також звернуто увагу на потребу у проведенні навчання працівників, яке обов’язково має включати питання щодо застосування ризик-орієнтованого підходу до обслуговування клієнтів, уключаючи РЕР, та забезпечення дотримання внутрішніх процедур суб’єктами первинного фінансового моніторингу у сфері протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму.

Нагадаємо, до 100 000 нмдг штрафу за формальний підхід суб’єкта первинного фінансового моніторингу до обслуговування політично значущих

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.