Connect with us

Законодавство

Нематеріальну культурну спадщину облікують у централізованому реєстрі

В Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Міністерства культури України від 11 грудня 2017 р. № 1319, яким затверджено Порядок ведення Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Ведення Національного переліку передбачає включення, зберігання та охорону елементів нематеріальної культурної спадщини (далі елемент НКС) за допомогою державної інформаційної системи. Цей крок спрямований на збереження, передачу від покоління до покоління культурної спадщини у формі усних традицій, звичаїв, обрядів, святкувань, народних художніх промислів тощо.

Національний перелік створюється на основі облікової картки елемента НКС та допоміжних матеріалів (аудіо, фото, відеоматеріали). Важливою ознакою включення елементу НКС до Національного реєстру є те, що він має представляти традиційну українську культуру або традиційні культури національних меншин України та застосовуватися на практиці.

З метою збереження включених до Національного переліку елементів НКС розробляються рекомендації щодо їх охорони та проводиться щорічний моніторинг їх життєздатності.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.