Connect with us

Законодавство

Нові квартири заборонять рекламувати без оприлюднення правдивої інформації про них

Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував прийняти за основу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості» від 6 вересня 2017 р. № 7084.

Проектом уводиться порядок ідентифікації об’єктів будівництва та присвоєння адреси збудованим об’єктам, запроваджується електронний реєстр проектної документації на будівництво, узагальнюються основні вимоги до порядку укладення, виконання та розірвання договорів купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва.

Пропонується становити заборону рекламування продажу житла без розміщення на веб-сайті замовника будівництва передбаченої законом інформації про об’єкт житлового будівництва.

Запроваджується також механізм державної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості.

Фінансування об’єктів житлового будівництва з використанням коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, буде здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, а також шляхом укладення договорів купівлі-продажу об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості.

Встановлюється додатковий спосіб інвестування в житло – придбання цільових облігацій підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва.

На думку ініціаторів Законопроекту № 7084, а тепер, зрозуміло і профільного Комітету ВР, мета нововведень – запобігання зловживанням у сфері будівництва, зокрема подвійному продажу об’єктів будівництва та незаконній зміні технічних характеристик таких об’єктів.

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.