Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Відтепер пенсії індексуватимуть

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів України своєю постановою №141 від 28 лютого 2018 р. вніс зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення.

Після набрання постановою чинності почнуть індексувати пенсії та страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їхніх сімей (з урахуванням виплат на догляд).

Оплата праці індексуватиметься в межах прожиткового мінімуму, в тому числі й працюючим пенсіонерам.

Особам, які водночас отримують відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або у разі втрати годувальника, індексуватиметься в першу чергу заробітна плата. В такому разі сума індексації встановлюватиметься на підставі довідки про розмір за робітної плати та суму індексації, виданої за місцем роботи.

Таким чином зазначений Порядок буде приведено у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 р. № 2148-VIII.

Законодавство

Заборонено продаж запальничок у вигляді іграшок чи зброї

Опубліковано

on

От

Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Змін до Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами» від 23 січня 2018  р. № 80.

Відповідно до наказу з Правил виключено пункти, пов’язані з маркуванням текстильних, електропобутових, телерадіотоварів та товарів побутової хімії. Пункти 1516  Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами викладені в такій редакції:

«15. Суб’єкт господарювання повинен забезпечити інформування споживачів про роздрібні ціни на товари в грошовій одиниці України … Суб’єкт господарювання може застосовувати до непродовольчих товарів, які реалізує, знижки або зменшення ціни, проводити їх розпродаж у порядку, установленому законом. Суб’єкт господарювання повинен довести до споживачів інформацію про ціну товару, що була встановлена до початку застосування знижок або зменшення ціни, проведення відповідного розпродажу, а також ціну товару, установлену після їх початку.»;

«16. Під час продажу непродовольчих товарів вітчизняного та іноземного виробництва працівники суб’єкта господарювання зобов’язані надати споживачам необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію в супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів товарів…».

Крім того, в п. 18 передбачено, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Також, Правила, доповняться Главою 12 «Запальнички». Ця глава встановлює особливості продажу запальничок як ручних пристроїв для вироблення вогню.

Пункт 3 цієї глави визначає, що забороняється продаж запальничок нестандартного дизайну, які за своєю формою нагадують героїв мультфільмів, іграшки, зброю, годинники, телефони, музичні інструменти, транспортні засоби, людські тіла або частини людських тіл, тварин, їжу або напої, які відтворюють музичні ноти, або мають мерехтливе світло чи рухомі або інші деталі розважального характеру.

Читати далі

Законодавство

Не враховувати голосів померлого учасника можна буде вже через п’ятнадцять місяців

Опубліковано

on

От

У відкритих джерелах з’явився текст Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 лютого 2018 р. № 2275-VIII.

Закон буде опубліковано в «Голосі України» у п’ятницю 16 березня 2018 р., а чинності він набере через три місяці з дня опублікування, крім ч. 2 ст. 23 Закону, яка набере чинності через один рік з дня набрання чинності Законом.

Згадана відтермінована в часі норма встановлює, що в разі смерті (оголошення судом безвісно відсутнім або померлим) учасника – фізичної особи чи припинення учасника – юридичної особи, частка якого у статутному капіталі становить менше 50%, у разі відсутності спадкоємців, товариство може виключити учасника з товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50% або більше, товариство може приймати рішення, пов’язані з ліквідацією товариства, без врахування голосів цього учасника.

Справжньою новелою Закону є інститут корпоративного договору – безвідплатний, конфіденційний і вчиняється в письмовій формі, за яким учасники товариства зобов’язуються реалізовувати свої права та повноваження певним чином або утримуватися від їх реалізації (ст. 7). Уведення корпоративного договору, за свідченнями багатьох експертів, допоможе уникати багатьох конфліктів між учасниками товариств.

Закон № 2275-VIII розширює рамки процедурної свободи щодо входу до товариства і виходу з нього, умов внесення частки учасником чи її передання. В цілому акцент регулювання внутрішніх відносин у товаристві перенесений із закону на статут і корпоративний договір.

Читати далі

Законодавство

Строки досудового розслідування значно скорочуються

Опубліковано

on

От

Верховна Рада України за зверненням комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відклала розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства» від 5 лютого 2018 р. № 7547, який  усував у новій редакції КПК деякі положення, відомі як поправка Лозового (депутат Андрій Лозовий, Радикальна партія).

Отже від завтра, 15 березня 2018 р., строки досудового розслідування обчислюватимуться з моменту внесення до відомостей про кримінальне правопорушення ЄРДР.

Наберуть чинності й інші зміни:

  1. Строк досудового розслідування становитиме (ст. 219 КПК):
  • шість місяців – у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;
  • дванадцять місяців – у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
  • вісімнадцять місяців – у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину,
    а закінчене воно має бути: протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку чи  протягом двох місяців з дня повідомлення про підозру у вчиненні злочину.

Максимальний строк досудового розслідування може бути продовжений максимум на дванадцять місяців із дня повідомлення особі про підозру (у разі вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину).

  1. Повідомлення про підозру може бути оскаржено (п. 10 ч. 1 ст. 303 КПК), та в результаті оскарження – постановлено ухвалу слідчим суддею про скасування повідомлення про підозру (п.1-1 ч. 2 ст. 307 КПК);
  2. Тільки слідчі судді зможуть призначати експертизи (ст.ст. 242-244, 332 КПК).

За свідченнями експертів, ці зміни значно ускладнять досудове розслідування, оскільки скорочення строків спонукатиме слідство якомога старатися не починати кримінальних проваджень, які не буде можливості своєчасно закінчити; водночас оскарження підозри дасть змогу затягувати й без того обмежений в часі процес; а призначення експертиз виключно слідчими суддями стане на цьому шляху ще одним зайвим бар’єром.

Саме не припустити цих змін був покликаний законопроект  № 7547, який тепер відкладений на невизначений термін, за офіційною версією, «для проведення політичних консультацій».

Читати далі

В тренді

Порядок проведення індексації грошових доходів населення
||
№ Документа: 141
Дата прийняття: 28.02.2018
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
 

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.