Connect with us

Законодавство

Нові вимоги до обґрунтування інвестиційного проекту зі значними інвестиціями

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями» від 19 травня 2021 р. № 515.

Загальними вимогами встановлено, що техніко-економічне обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями подається заявником до Мінекономіки українською мовою в одному примірнику у паперовій формі, а також в електронній формі у форматі PDF або в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (у разі технічної можливості). Техніко-економічне обґрунтування прошнуровується, засвідчується підписом уповноваженої особи заявника та скріплюється печаткою (за наявності). Кожна сторінка техніко-економічного обґрунтування нумерується.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Невід’ємною частиною техніко-економічного обґрунтування є фінансова модель інвестиційного проекту із значними інвестиціями (далі – проект), яка подається в електронній формі у форматі XLS(X). Методичні рекомендації щодо підготовки фінансової моделі проекту затверджує Мінекономіки.

Інформація, зазначена у техніко-економічному обґрунтуванні, повинна відповідати положенням проекту спеціального інвестиційного договору, який подається заявником до Мінекономіки разом із техніко-економічним обґрунтуванням згідно із ст. 7 Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» (далі – Закон).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Заявник має право визначити інформацію, що міститься в техніко-економічному обґрунтуванні, конфіденційною відповідно до положень законодавства України про інформацію. У разі визначення заявником інформації, що міститься в техніко-економічному обґрунтуванні, конфіденційною заявник у заявці надає згоду на поширення такої інформації в рамках проведення оцінки проекту відповідно до ст. 8 Закону.

Конфіденційною не може бути визначена інформація про найменування особи заявника, назву проекту, розмір інвестицій за проектом, загальний обсяг та форму державної підтримки для реалізації проекту.

Також передбачено вимоги до змісту техніко-економічного обґрунтування.

Законодавство

Генпроектувальник об’єкта ядерно-енергетичного комплексу повертається

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону, який передбачає повернення статусу генерального проектувальника ядерної установки, уранового об’єкта та об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами.

Відповідні зміни передбачається внести до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Головні функції Генпроектувальника полягають у координації всієї інженерної та проектно-конструкторської діяльності на ядерно небезпечних об’єктах, а також забезпеченні виконання вимог ядерного законодавства України та інших нормативних документів при новому будівництві та модифікації енергоблоків АЕС та уранового об’єкта.

Міністерство енергетики України нагадало, що у 2000 р. були затверджені нові Загальні положення забезпечення безпеки атомних станцій, в яких було вилучено статус генерального проектувальника об’єкта ядерно-енергетичного комплексу та, як наслідок, функцій і відповідальності, які покладалися на відповідні організації.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Законодавство

Державна система обміну даними «Трембіта» стане доступною для бізнесу

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів прийняв постанову, відповідно до якої «Трембіта» стане доступною не лише держорганам, але й суб’єктам господарювання.

Міністерство цифрової трансформації України пояснило, що «Трембіта» об’єднує між собою електронні реєстри органів влади та забезпечує зв’язок між ними. Так відбувається обмін даними, що є необхідними для надання електронних послуг громадянам. Завдяки цьому для отримання тієї чи іншої послуги не потрібно надавати органам довідки, адже уся інформація вже є в реєстрах.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Завдяки ухваленій постанові бізнес зможе взаємодіяти з державними ресурсами, наприклад, отримувати відомості про пільговиків під час продажу квитків чи формування рахунків зі сплати комунальних платежів.

Крім того, «Трембіта» розв’яже проблему з комунікацією всередині великого бізнесу – тепер не потрібно створювати власну систему взаємодії, а можна під‘єднатися до «Трембіти».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Законодавство

Переважне право викупу земельних ділянок матимуть аграрії, які на них роками працюють

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою внесено зміни до порядків ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також здійснення Мін’юстом контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

«Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на земельній ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог закону. Це рішення дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу та правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі», – прокоментувала заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

За її словами, постановою передбачені й інші новації щодо особливостей державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, які зокрема стосуються процедурних питань:

  • державної реєстрації заборони передачі емфітевзисом земельної ділянки сільськогосподарського призначення в оренду та припинення такої заборони;
  • державної реєстрації наміру власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення щодо продажу земельної ділянки;
  • державної реєстрації права оренди земельної ділянки, права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), набутого у результаті відчуження такого права її користувачем у випадках, передбачених законом, а також набутого на підставі рішення суду, у результаті примусового звернення стягнення на таке право користування чи у результаті спадкування;
  • відображення відомостей про обтяження речового права та інших пов’язаних із цим відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Окрім цього, удосконалюються механізми спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації, тестування на знання законодавства у цій сфері та оприлюднення інформації про результати такого тестування тощо.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження вимог до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями
||
№ Документа: 515
Дата прийняття: 19.05.2021
Дата набрання чинності: 27.05.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження вимог до техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту із значними інвестиціями
||
№ Документа: 515
Дата прийняття: 19.05.2021
Дата набрання чинності: 27.05.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає