Connect with us

Законодавство

Новий модуль хімічної безпеки з’явиться в «ЕкоСистемі»

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 червня 2024 р. № 736, якою визначено процедуру створення, забезпечення адміністрування та функціонування Інформаційної системи забезпечення хімічної безпекифункціонального модулю Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема», що забезпечує:

– ведення обліку суб’єктів господарювання у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією;

– можливість подання документів суб’єктом господарювання в електронній формі з метою одержання документів дозвільного характеру;

– автоматизацію процесів надання електронних публічних послуг та документів дозвільного характеру в електронній формі;

– формування реєстрів та переліків у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією і публічний доступ до них;

– ведення реєстрів;

– електронну інформаційну взаємодію з національними електронними інформаційними ресурсами, іншими інформаційно-комунікаційними системами.

Після заповнення користувачем необхідних відомостей облікового запису в електронному кабінеті користувача йому надається доступ до таких підсистем Інформаційної системи:

– надання адміністративних послуг;

– звітності;

– переліків та реєстрів.

Читайте також: Фотофіксація лісокористувачами завантажених деревиною транспортних засобів є обов’язковою

Підсистема надання адміністративних послуг забезпечує отримання суб’єктами господарювання електронних публічних послуг з державної реєстрації хімічної речовини, реєстрації повідомлення про використання альтернативної назви хімічної речовини, видачу (відмову у видачі, переоформлення, анулювання) дозволу на використання особливо небезпечної хімічної речовини, яка виводиться з ринку, видачу (відмову у видачі, переоформлення, анулювання) дозволу на використання отруйної хімічної речовини, видачу (відмову у видачі, переоформлення, анулювання) висновку щодо можливості здійснення виробництва, імпорту та експорту продукції, що містить ртуть, письмової згоди (повідомлення) про транскордонне перевезення ртуті та її сполук та інших електронних публічних послуг у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією, визначених законодавством.

Надання електронних публічних послуг здійснюється за заявами або повідомленнями, поданими в електронній формі через електронний кабінет або засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Підсистема звітності забезпечує отримання, аналіз та узагальнення інформації, передбаченої ч. 6 ст. 28 Закону України «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією».

Подання звітності до Інформаційної системи здійснюється суб’єктами через електронний кабінет шляхом заповнення електронних звітних форм з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Підсистема переліків та реєстрів забезпечує створення, зберігання, обробку та використання інформації про хімічні речовини під час провадження дозвільної діяльності, надання адміністративних та інших публічних послуг, здійснення державного регулювання у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією, а також доступ та оприлюднення реєстрової інформації з реєстрів та відомостей переліків на офіційному веб-сайті Міндовкілля та у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Підсистема переліків та реєстрів включає реєстри, визначені ч. 8 ст. 28 Закону.

Інформаційна система містить й інші компоненти.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку створення та адміністрування Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки
||
№ Документа: 736
Дата прийняття: 21.06.2024
Дата набрання чинності: 27.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку створення та адміністрування Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки
||
№ Документа: 736
Дата прийняття: 21.06.2024
Дата набрання чинності: 27.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає