Connect with us

Законодавство

Новий обов’язковий економічний норматив для банків – NSFR

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про запровадження коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR)» від 24 грудня 2019 р. № 158.

Змінами до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління НБУ від 28 серпня 2001 р. № 368, Нацбанк запровадив новий економічний норматив, що є обов’язковими до виконання всіма банками – коефіцієнт чистого стабільного фінансування (NSFR).

Розділ V Інструкції доповнено новою главою 4, відповідно до якої «Коефіцієнт чистого стабільного» фінансування (NSFR) визначається як норматив ліквідності, який установлює мінімально необхідний рівень стабільного фінансування, достатній для забезпечення фінансування діяльності банку на горизонті один рік.

Банк розраховує коефіцієнт чистого стабільного фінансування (NSFR) як співвідношення обсягу наявного стабільного фінансування (ASF) до обсягу необхідного стабільного фінансування (RSF). Банк розраховує обсяг:

  • наявного стабільного фінансування (ASF) як суму складових ASF (регулятивний капітал та зобов’язання), зважених на установлені Національним банком коефіцієнти ASF, які відображають рівень їх стабільності на горизонті один рік;
  • необхідного стабільного фінансування (RSF) як суму складових RSF (активи та позабалансові зобов’язання), зважених на установлені Національним банком коефіцієнти RSF, які характеризують їх ліквідність на горизонті один рік.

Розрахунок коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) здійснюється відповідно до Методики розрахунку коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR), установленої Національним банком.

НБУ також зобов’язав Банки України здійснювати розрахунок коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) у цілому за всіма валютами в тестовому режимі щомісячно на такі звітні дати: 01 серпня, 01 вересня, 01 жовтня, 01 листопада та 01 грудня 2020 р. та не пізніше десятого робочого дня після зазначених звітних дат подавати його до НБУ за встановленою формою.

Крім цього, починаючи зі звітної дати станом на 01 січня 2021 р., банки повинні:

  • дотримуватися установленого Національним банком України нормативного значення коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) у цілому за всіма валютами;
  • забезпечити на постійній основі розрахунок та моніторинг коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) окремо в національній та іноземній валюті.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про запровадження коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR)
||
№ Документа: 158
Дата прийняття: 24.12.2019
Дата набрання чинності: 03.02.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про запровадження коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR)
||
№ Документа: 158
Дата прийняття: 24.12.2019
Дата набрання чинності: 03.02.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає