Connect with us

Законодавство

Новий порядок вшанування пам’яті загиблих співробітників МВС

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку вшанування пам’яті працівників органів системи Міністерства внутрішніх справ України, які загинули при виконанні службових обов’язків, в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та під час міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки» від 1 липня 2020 р. № 497.

Відповідно до затвердженого Порядку Заходи із вшанування пам’яті загиблих проводяться відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2019 р. № 621/2019 «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» щорічно 29 серпня.

Заходи із вшанування пам’яті загиблих проводяться:

  • у Меморіальному комплексі, розташованому на території Міністерства оборони України (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6) за погодженням з Міністерством оборони України;
  • на території Меморіалу працівникам органів внутрішніх справ, загиблим при виконанні службових обов’язків (м. Київ, Солом’янська площа);
  • у місцях постійної дислокації військових частин Національної гвардії України, органах (підрозділах) Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС, закладах вищої освіти Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

У Заходах із вшанування пам’яті загиблих, які проводяться в Меморіальному комплексі, розташованому на території Міністерства оборони України (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6) та на території Меморіалу працівникам органів внутрішніх справ, загиблим при виконанні службових обов’язків (м. Київ, Солом’янська площа) беруть участь:

  • керівництво Міністерства внутрішніх справ України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України та Національної гвардії України;
  • працівники органів системи МВС, постійний та перемінний склад закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС;
  • представники засобів масової інформації (за згодою);
  • члени сімей загиблих та відвідувачі (за згодою).

Інформація щодо проведення Заходів із вшанування пам’яті загиблих розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Законодавство

На обладнання для власного виробництва розстрочать сплату ПДВ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України» від 23 вересня 2020 р. № 878.

Як зазначають члени Федерації роботодавців України, вони неодноразово зверталися до митних органів з заявою та пакетом документів з метою отримання розстрочення сплати податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України, але за результатами розгляду отримували відмову у наданні з посиланням на неврегульованість норм цієї Постанови та не приведення її у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України № 1200 від 18 грудня 2018 р. «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», якою Державну фіскальну службу України було реорганізовано та утворено шляхом поділу Державну податкову службу України та Державну митну службу України та всі функції митного напряму ДФС передані до ДМСУ. Тобто з суто формальних причин.

Уряд вніс технічні правки до Порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 85, що надають можливість бізнесу скористатися наданим законом правом на розстрочення.

Читати далі

Законодавство

Призначати та звільняти керівника системи БПД буде Міністр юстиції

Як повідомляє прес-центр безоплатної правової допомоги, Уряд затвердив зміни до Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги.

Змінами до Положення до повноважень Наглядової ради Координаційного центру віднесено визнання роботи керівника системи задовільною чи незадовільною. Таке рішення буде прийматися за результатами оцінювання діяльності директора Координаційного центру 2/3 голосів від складу Наглядової ради та подаватися на розгляд Міністру юстиції.

Крім того, змінено процедуру відбору кандидатів на посаду директора Координаційного центру. Наглядова рада рекомендуватиме Міністру юстиції кандидатів, які отримали три найвищі конкурсні бали за результатами проведеного конкурсу. Такі рекомендації повинні містити обґрунтування щодо доцільності призначення на посаду кожного з кандидатів, який успішно пройшов конкурс.

Відтепер повноваження щодо призначення та звільнення керівника системи БПД покладені на Міністра юстиції (відповідно до попередньої редакції Положення призначав на посаду та звільняв з посади державний секретар Мін’юсту за обґрунтованим поданням Наглядової ради).

Читати далі

Законодавство

Для великих промислових забруднювачів довкілля запровадять обов’язкові екологічні дозволи

Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».

Законопроект передбачає впровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Це, зокрема, підприємства у сфері енергетики, виробництва та обробки металів, переробки, мінеральної сировини, хімічної промисловості тощо.

Інтегрований дозвіл встановлюватиме вимоги до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. Він охоплюватиме вимоги до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та управління відходами. Отримання такого дозволу найбільшими забруднювачами стане обов’язковим.

Крім того, буде впроваджено електронну систему видачі інтегрованих дозволів.

Суб’єкти господарювання будуть зобов’язані здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітуватимуть про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо ці умови порушуватимуться, дозвіл може бути анульований – робота підприємства буде зупинена до виконання законних вимог держави.

Документ був розроблений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з метою забезпечення імплементації положень директиви 2010/75/ЄС «Про промислові викиди» (інтегроване запобігання та контроль забруднення) та виконання умов Угоди про асоціацію з ЄС.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку вшанування пам`яті працівників органів системи Міністерства внутрішніх справ України, які загинули при виконанні службових обов`язків, в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та під час міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки
||
№ Документа: 497
Дата прийняття: 01.07.2020
Дата набрання чинності: 28.07.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.07.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 656/34939
Внутрішній номер документа: Немає
Telegram
Про затвердження Порядку вшанування пам`яті працівників органів системи Міністерства внутрішніх справ України, які загинули при виконанні службових обов`язків, в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та під час міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки
||
№ Документа: 497
Дата прийняття: 01.07.2020
Дата набрання чинності: 28.07.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.07.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 656/34939
Внутрішній номер документа: Немає