Connect with us

Законодавство

Новий порядок заповнення форм фінансової звітності в державному секторі

Наказом Міністерства фінансів України від № 307 затверджений Порядок заповнення форм фінансової звітності в державному секторі. Порядок регулює питання розкриття інформації за статтями фінансової звітності розпорядниками бюджетних коштів, Державною казначейською службою та державними цільовими фондами.

Вищезазначені установи подають до контролюючих органів фінансову звітність, в якій вказують інформацію про всі проведені господарські операції (звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал). Порядок передбачає складання квартальної та річної фінансової звітності та містить виклад послідовності заповнення встановлених форм фінансової світності (активи, пасиви, зобов’язання, доходи, витрати).

Документ має а меті підвищення рівня контролю ефективності за використанням бюджетних коштів.

Законодавство

Заборону переміщення товарів поширено на всі тимчасово окуповані території

Набрав чинності наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України «Про внесення змін до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 23 листопада 2021 року № 258» від 13 червня 2022 р. № 117, яким обмеження або заборону переміщення через адміністративну межу ТОТ товарів поширено на всі тимчасово окуповані РФ території України.

Раніше це стосувалось лише тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Читайте також: Пенсії та грошову допомогу на тимчасово окупованих територіях виплачуватимуть через Укрпошту

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 14 липня 2020 р. № 52 «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей».

Читати далі

Законодавство

Закордонний та внутрішній паспорти можна оформити за кордоном

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України» від 10 червня 2022 р. № 678, який проводитиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Читайте також: Закордонний та внутрішній паспорти можна оформити одночасно

Прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, здійснює розміщений за межами України відокремлений підрозділ (філія, представництво) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру.

Перелік держав, у яких здійснюється прийняття відокремленим підрозділом документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, визначається ДМС за погодженням з МЗС.

Читати далі

Законодавство

Новий розмір виплат за «зеленим тарифом»

Міністерство енергетики наказом № 206 встановило новий порядок розподілу коштів для виробників електроенергії з альтернативних джерел на період воєнного стану.

Тепер Державне підприємство «Гарантований покупець» розподілятиме між виробниками електроенергії за «зеленим тарифом» усі грошові кошти, отримані від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

За результатами продажу електричної енергії розподіл грошових коштів здійснюється відповідно до таких показників:

1) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 15%);

2) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру – сума, що дорівнює значенню 18% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 16%);

Читайте також: Енергоощадні характеристики всіх будівель внесуть у національну базу даних

3) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з гідроенергії – сума, що дорівнює значенню 35% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

4) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біогазу – сума, що дорівнює значенню 40% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

5) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біомаси – сума, що дорівнює значенню 75% від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше – 60%).

За наявності залишку грошових коштів, що залишився на поточному рахунку після виконання попередніх показників розподілу, цей залишок розподіляється та спрямовується виробникам пропорційно розміру нарахувань для відповідного виробника, здійснених з урахуванням цих же показників, але не більше вартості товарної продукції розрахункового періоду, розрахованої за «зеленим» тарифом для такого виробника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.